| bebitzaaa a întrebat:

Cum sti daca cineva te iubeste din priviri? in ce fel te priveste? care sunt semnele unei priviri de dragoste? va privit cineva in felul acesta? cum se simte cum se exprima? dau fundahappy

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Nu exista asa ceva.
Daca cineva te priveste insistent, o face din 2 cauze:
1) ai slitul desfacut
2) te place

| Азбука a răspuns:

Te iubeste din priviri, e ca si cum te "soarbe din ochi"?

| UninspiredName a răspuns:

Pai zambeste'i cand se uita la tine... daca iti raspunde la zambet asta inseamna ca te place si te va aborda mai devreme sau mai tarziu.big grin
Hope I helpedbig grin

| maria_4650 a răspuns:

Da mie una mi s-a intamplat de multe ori, si pot asadar sa iti vorbesc din proprie experienta.Atunci cand cineva care te place/iubeste, in momentul in care te priveste ii stralucesc ochii, are aceea scanteia pe care doar atunci o ai, privirea pare dulce iar ochii umezi, pupilele dilatate, si mentine contactul vizual cu tine. Daca e timid la inceput are tendinta sa evite privirea ta, dar in timp dc tu de fiecare data cand il vezi ii susti privirea, in timp si el va invata sa faca acelasi lucru.Vei simti cu siguranta dc te iubeste din priviri, pentru ca energia pe care o va emana in jurul tau te va face sa crezi asta. Ceea ce va exprima el in momentul in care te va privi este controlat de inima, de aia se si zice ca ochii sunt oglinda sufletului, pentru ca ei chiar tradeaza sentimente pe care nu le poti exprima in cuvinte. Sper ca ti-am fost de folos.happy

| Andraa_8388 a răspuns:

Depinde la baie e mai difici, baietii in totdeauna sunt mai retrasi mai nu stiuthinking misterisi. Daca te baga in seama, daca iti zambbeste, se uita la tine si intoarce brusc privirea inseamna ca se intimideaza ca ii e rusine deci de place. Daca iti face cu ochiu clar flirteaza cu tine. O sa vezi nu e asa de greu sa iti dai seama.