| tonyc7 a întrebat:

Cum te priveste societatea daca esti barbat si ajungi sa te insori cu o femeie care are deja copil, insa facut cu altul? laughing)

20 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Dacă îți zicea ca el tau și îl făcea cu altul, asta ar fi fost nasol.
Situația pe care ai expus-o este una foarte normala. Doar de la masculii toxici ai putea auzi astfel de vorbe, cam ce scrie prin răspunsurile de mai joslaughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ca cel mai mare ratat laughing)))

| RAY a răspuns:

Asta în natura se numește bărbat omega= gunoiul haitei, e jalnic ca un mascul sa crească un pui care nu e a lui, de asta e gelozia asta mare ca noi vrem sa știm ca nu creștem copilul altuia, alea cu copil prefera sa stea și cu unu mai urat, sa nu fie numita curva

| Chicken91 a răspuns (pentru RAY):

Pai poate i-a murit sotul si a ramas cu copilul. Ce vrei sa faca, sa-l dea la amanet? La adoptie? Sa-l omoare (au fost femei care si-au omorat copii pentru barbati). Femeia asta nu merita pe cineva, chit ca e vaduva sau despartita? Viata are cararile ei, nu ai de unde sa stii cum o sa cresti si tu copilul altcuiva pentru ca vrei.

| RAY a răspuns (pentru Chicken91):

Eu am spus cum sta treaba in natura

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca are vreo importanta pentru cuplu, ca nu a contat niciodata gura lumii, daca barbatul ala vrea sa creasca copilul altuia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In societate mai sunt si oameni "normali", deci nu putem zice sigur cum o sa te priveasca.
Dar sigur iti putem spune ca o sa oscileze intre cele doua, tipurile de raspunsuri + nepasarea.

Adica, unele persoane o sa vada asta ca ceva deplasat, in timp ce altele o sa vada ceva frumos, faptul ca doua persoane ajung sa fie impreuna.
Iar alte persoane... nici nu o sa isi dea cu parerea.

Numai bine! ^_^

| VoidEternal a răspuns:

Who gives a sh¹t?

| Lukasssz a răspuns:

Un fraier.

| AnemonaP a răspuns (pentru Lukasssz):

Singurii fraieri sunt astia de judeca deciziile personale din viata altui om big grin

| Lukasssz a răspuns (pentru AnemonaP):

Personal nu judec pe nimeni.
Dar niciodata nu as putea sa am o relatie cu una care are copil.

| Crackman a răspuns:

Bai societatea noastra te vede un fraier.
Barbatii te vad un fraier, atata timp cat esti fara familie, tanar, nu ai alte peobleme nu vad de ce anume ai creste plodul altcuiva.
Femeia asa... Cum suna este ca o pedeaspsa sa fie ocolita din faptul asta, unele situații nu se pun ( moartea sotului) dar altele asa merita.
Tot odata dupa o varsta este acceptabil

| 1997onur a răspuns:

Nu are importantă ce spune ce zice alți atâta timp cât tu o iubești cu adevărat de ce ar conta ce spune alți? și ce are dacă a făcut-o cu altul si a rămas cu un copil? Nu are nicio vina acel copil și el tot un copil este orice ar fi nu mai fiți așa un copil dintr-o alta relație niciodată nu este o problema și nici nu are cum sa fie vreodată o problemă doar un om fără suflet și inima ar judeca un copil dintr-o alta relație.

| just4ubr2015 a răspuns:

Intotdeauna femeia va fi doar pentru copilul ei si nu pentru tine cel mai bine cauta pe cineva fara copii. femeile cu copii sunt foarte dificile si de evitat...

Răspuns utilizator avertizat
| AdeLeu a răspuns:

Ca pe un om asumat și cu suflet. Multe pușlamale zici ca au fost făcuți pe lume numai sa se înmulțească și nu pot iubi pe cineva dacă nu e sânge din sângele lor, penibil. Dar mai sunt și oameni cu suflet mare. Eu as face asta fără sa ma gandesc la ce ar spune societatea. Nu-mi fac viața după cum dictează altii.

| Dariaa90 a răspuns:

Pai trebuie sa te decizi, te insori cu femeia sau societatea.

| Robert001177 a răspuns:

Sa nu iti pese parerea altora, daca o iubesti si nu ai probleme cu copii ei? nu ar trebui sa te ingrijorezi

| Chicken91 a răspuns:

Societatea nu-ti pune de mancare pe masa si nu iti ofera o vorba buna cand esti la pamant. Fiecare din noi meritam macar un strop de afectiune, chit ca avem bagaj fie el emotional sau familie in spte.

| Stoi94315 a răspuns:

Dacă îți pasa de părerea lumii, și femeia este cu mai mult de 5-6 ani mai mare ca bărbatul, nu te însori cu o femeie în astfel de situații. Dacă nu îți pasa de părerea lumii o poți face linistit