| fxgfcghfgf a întrebat:

Cum trebuie să manevrezi limba atunci când săruți pentru prima dată? Cum trebuie să o miști...Se poate să simți vreun gust de mâncare, ceapă fasole etc, când săruți o fată? Eu sunt foarte grețos de fel și dacă aș păți asta, vomit instantaneu în gură la ea...De aia vă întreb.

Răspuns Câştigător
| domnuleu23 a răspuns:

Daca e simtita, se spala pe dinti si mai ales pe limba inainte de intalnire si mesteca o guma, nu o sa simti nimic, de manevratul limbii nu trebuie sa-ti faci griji, o sa stii ce ai de facut in momentul in care o sa se intample, doar sa nu te gandesti la asta cand o saruti. Cand devii prea constient de ce faci, totul se intampla gresit, lasa sa decurga de la sine.

1 răspuns:
| lexusZEW a răspuns:

Daca tu o saruti seara(inainte sa manance, sa zicem pe la 18:00), nu simti nimic. Acum depinde si de ce a mancat, adica daca a mancat ceva care nu contine alimente cu miros specific sau daca a mancat mai „light", n-ai avea probleme. Daca e iubita ta si e primul sarut, cred ca isi va dea seama ca trebuie sa se spele pe dinti etc. La fel te-as sfatui sa faci si tu big grin
Acum, nu stiu daca ii va placea/va dori sa fie un french kiss inca de la primul, insa daca este de acord, incearca sa ii cuprinzi buzele cu buzele tale si sa ii „gadili" limba cu a ta, adica sa faci miscari fine si lente. In caz contrar, daca nu accepta, doar pup-o repetat, dar lent.