| zharmas a întrebat:

Salut, am facut o floare de petarde si stiti ca prima data trebuie sa aprinzi una si am inhalat mirosul ala si mi-a ramas in gura gustul ala urat, pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca scrii tu cuvinte gresite (patii) si n-ai patit nimic, ce sa patesti din cauza fumului de pucioasa din praful de petarda!

| AFR81 a răspuns:

Nu patesti absolut nimic. Stai linistit.

| zharmas explică (pentru AFR81):

Dar de ce ma luase cu ameteala timp de 5 secunde rolling on the floor?

| MadalinG99 a răspuns:

Salut, au aparut petardele? Eu nu gasesc. Nu ai ce sa patesti, am inhalat si eu foarte mult fum dintrala, iti va trece rapid, daca te simti rau viziteaza un medic.

| zharmas explică (pentru MadalinG99):

Pai logic am 50 fp3-uri 10 cutii cu 1 foc si vreo 20 de artifici.

| Blonda00 a răspuns:

Daca inca respiri atunci e ok

| 20Hertz a răspuns:

Nu patesti nimic. Spalate pe dinti si scapi. Dar de recomandat e sa te feresti de norul ala de fum. Cui nu-i place mirosul ala de revelion?