| anonim_4396 a întrebat:

Cum trec mai ușor și mult mai repede peste acel moment când sentimentele nu sunt reciproce?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In timp iti vei gasi o alta fata, dar momentan, singura solutie este sa-ti canalizezi focusul pe ceva ce te tine foarte ocupat: invatatul de exemplu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin investigatii si cautari printre celelalte fete, pana ce reusesti sa-ti gasesti o alta fata care are/manifesta fata de tine sentimente... compatibile. Succes!

| Andreeush a răspuns:

Doar timpul te va ajuta.
Cu trecerea timpului vei întâlni pe altcineva care să îți împărtășească sentimentele.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de persoana. Spre exemplu eu nu bag de seama, parca nu imi pasa atat de mult si uit foarte repede o persoana care nu are simpatie reciproca, simt o repulsie automata fata de ea. La altii merge cu tigari, cuie, vodka, si eventual o partida.