| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Cum treceti fara 'sechele' dintr-o relatie in care ati fost inselat si parasit?

Cum pot avea incredere in actualul iubit, desi stiu ca el nu e ca acela care mi-a facut rau si n-are nicio vina?
Ma simt obsedata acum, ma deschid cu greu in fata lui si am o mare teama ca o sa-si bata joc de mine ca celalalt, in asa fel incat am ajuns sa ma iau de el chiar din orice! Si stiu ca nu merita asta!
Voi cum ati trecut peste o relatie dezastruoasa si cum ati reusit sa aveti incredere si in alte persoane dupa?

Răspuns Câştigător
| just4fun_6617 a răspuns:

Am patit-o si eu! Cel mai simplu, incearca sa fii fericita cand esti cu baiatu asta nou! nu iti mai bate capu ce a fost cu retardatu ala! te gandesti "dal dracu de tampit" si il pupi pe baiatu asta nou cand iti vine gandu la alahappy incearca!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Intelegi ca ai o problema? Intotdeauna in astfel de situatii ma intreb de ce cel/cea aflat in aceasta situatie pierde controlul asupra realitatii si de ce nu-si pune intrebarea reciproca: dar daca el/ea, ar face la fel ca tine? Adica tu te gandesti la un mizerabil si ranesti persoana de langa tine. De ce te-ai mai cuplat cu el? Sa-l ranesti in permanenta? Eu daca as fi intr-o astfel de situatie (ca tine ), as sterge tot, absolut tot ce a fost frumos, si as pastra in memorie chipul si figura pe care a facut-o atunci cand m-a inselat. Chipul (si sufletul)unui MONSTRU.

| HBK a răspuns:

Poti ramane fara "sechele" dar mai tarziu te trezesti cu mici remuscari.Eu,unul,m-am gandit de ce sa sufere persoana actuala pentru greselile celei din trecut, de ce sa ma razbun.Si asa am luat-o de la capat cu multa incredere in cine am considerat eu ca a meritat.

| dannys a răspuns:

Am trecut si eu prin asata.Macar tu ai un nou prieten si nu trebuie sa te razbuni pe el ce a facut fostul.Eu mai sunt cu prietenul meu care m-a inselat si l-am prins.Ma durut si inca ma mai doare. Dar am trecut peste asta. Poate trebuie sa vorbesti cu el sa-i spui ce te framanta si te intelege daca te iubeste si sa nu mai treci prin ce ai trecut.