| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am o dilema foarte mare care ma macina, pot sa spun ca nici nu mai pot manca cum trebuie din cauza asta. Treaba sta in felul urmator : Am stat impreuna cu iubitul meu mai bine de un an, la inceput totul era foarte ok, ne iubeam, totul roz. Dupa un timp, chiar daca il iubeam, am inceput sa nu mai fiu atrasa fizic de el dar mi-a fost teama sa vb cu el despre asta, el fiind o fire foarte vulcanica(se enerveaza, striga, injura.etc)si mi-a fost teama sa nu reactioneze urat sau ceva de genul(si in plus imi era si jena si frica sa nu-i ranesc sentimentele). In timp relatiile noastre sexuale au devenit tot mai rare, pentru mine acest aspect devenise o povara, nu mai simteam nici o placere, dar o faceam de dragul lui. Oricum nu eram dispusa sa renunt la relatie pentru asta, pentru ca imi spuneam ca este baiat bun, ma iubeste mult, imi face absolut toate poftele, m-a dus prin vancante in toata lumea etc, si credeam ca nu merita sa renunt pentru sex, ca pot trai si fara.(adica fara sa am vreo placere). La un moment dat am reluat legatura cu un fost iubit, care inca mai e indragostit de mine chiar daca a trecut 2 ani d cand nu ne-am mai vorbit, si mie mi s-au trezit toate vechile sentimente pe care le aveam, ma gandeam toata ziua la el, la cum ar fi daca am fi din nou impreuna, si am ajuns la faza ca nu mai suportam sa il vad pe actualul iubit, nu mai suportam sa ma atinga, sa ma ia in brate etc.si l-am parasit pana la urma. La inceput eram impacata cu decizia mea, ma simteam chiar usurata, si eram pregatita sa ma reimpac cu fostul. El este din alt oras, vorbim d vreo luna sa ne intalnim, la input abia asteptam, ma gandeam doar la cum va fi cand ma va tine in brate, ma gandeam ce bine va fi sa fac dragoste de placere, etc. Acum nu mai sunt asa sigura. Ma gandesc ca am facut o greseala sa ma despart de fostul iubit, imi era totusi bine cu el.chiar daca imi lipsea aceea pasiune, care oricum dispare la un moment dat din orice relatie banuiesc si ma gandesc sa ma impac cu el. Imi este frica de aceasta alegere, nu stiu daca se poate trai cu cineva fara atractie fizica, doar din iubire si afectiune, si nu stiu daca imi doresc asta dar imi este frica sa dau cu piciorul la o persoana care ma iubeste cu adevarat si care mi-a dat tot. Pe de alta parte am de ales o persoana care ma iubeste la fel de mult, dar in schimb de care ma simt atrasa si cu care as putea avea o relatie sexuala sanatoasa si cu care as simti si eu fluturasi in stomac cand e in preajma mea happy dar nu are nici o situatie financiara buna, nu imi poate oferi acel confort pe care l-am avut. Imi este foarte greu.as vrea sa aud niste pareri. Multumesc!

8 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Ai facut bine ca l-ai parasit pe tipul ala, e total aiurea sa vrei sa te intretina cineva, sa profiti de banii cuiva... cu timpul ai fi devenit din ce in ce mai dependenta de ce iti 'oferea' el.
pari o tipa inteligenta, nu cred ca ai nevoie sa te cobori la nivelul asta.
in plus, chiar daca celalalt nu e fat-frumos, mai exista si altii! important e sa realizezi ca erai pe un drum gresit. nu spun ca banii nu sunt importanti, nu pot sa fiu ipocrita, dar e mai important de unde vin si cum i-ai obtinut!

| Aylee a răspuns:

Cam incalcita povestea, dupa cate am citit esti cam materialista, fara suparare! Cel mai bine e sa stai langa cine iubesti tu cu adevarat d.t.p.d.v

| Georgiana05 a răspuns:

Daca pentru tine este mult mai important sa fi seaca,adica sa fi intr-o relatie doar asa,pentru bani,ca pana la urma, este vorba doar de bani, este problema ta.Nu stiu ce sa zic,dar cred ca si mie mi-ar fi putin greu daca m-as fi obisnuit sa am un trai "luxos",ca sa-i zic asa.
Din moment ce inca mai ti la fostul tau,inca tine la tine, si etc, nu inteleg de ce nu te-ai impaca cu el.Banii se pot face daca ai cap si vointa.Cred.Sper. laughing
Wtf,ideea e ca nu trebuie sa-ti irosesti viata langa cineva care nu-ti poate oferi decat ceva material.
Este viata ta, decizia ta, dar eu una nu as sta langa cineva doar pentru asa ceva.

| UPT a răspuns:

Eu zic ca esti o profitoare daca stai cu el doar pentru situatia materiala de care dispune. Numai "curvele" o fac pe bani.
Si daca doar banii lui si luxul ce ti-l ofera te fac sa stai cu el, nu te diferentiezi cu nimic fata de acele fete. Nu deveni una din multele.
Ai coloana vertebrala. Chiar daca il vei rani putin acum, gandeste-te ca o faci pentru binele lui. Odata si odata tot isi va da seama ca ai stat cu el pentru ceea ce iti ofera material. Si atunci, chiar daca va suferi, te va parasi el pe tine. (Si crede-ma cand iti zic ca te va durea mult mai mult)

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Draga mea, poti avea si placeri intelectuale...

| usernamebpla a răspuns:

Esti o proasta! parerea meawinking, si o profitoare...

| usernamebpla a răspuns:

Uh il lasi pe ala care te face sa te simti bine, sa ai fluturasi in stomak si de care esti indragostita pentru BANI ...bravo, continua tot asa, o sa devi cea mai mare profitoare, oricum faci ce vrei, dc te duci inapoi la ala pentru bani atunci "BRAVO", ok sa zicem ca x ii ala cu bani iar y ala fara bani, cand vine x vrea sa te imbratiseze sa nu stiu ce, iar uh fugi de el, dar dc ar fi y in locul lui x ai sari in brate la el cand ar intra pe usa, si daca vrei sa ai bani atunci pune mana si munceste, nu te simti prost sa profiti de x? cred ca nu ti la el mai mult decat la uh prieten, sa recunoastem! ESTI INCREDIBILA!

| BaiatSincer a răspuns:

Pai frate stii ca bani nu aduc fericirea?
uite acum afla
eu as zice sa faci o pauza totusi si sa te gandesti la deczia ta ok?
sper sa ajungi pe calea cea buna bafta!happy