| anay_7801 a întrebat:

Am o problema personala majora greu de discutat greu de inteles dar te rog sa-i dai atentie si sa ma ajuti cu un sfat.Am o relatie de 4 ani cu un baiat dar din toata relatia doar 1 an a fost frumos(pana sa ma mut la el). Aveam 15 ani cand tatal mi-a murit si mama m-a parasit, sufeream de depresie iar el m-a luat la el(il iubeam si credeam ca el e alesul), interventia parintilor cu scandaluri si alte chestii ne-a facut sa ne racim.Acum am 19 ani si cred tot ce a ramas e recunostinta pentru ajutorul lui de atunci(ma gandesc ca la varsta aceea nu stiam eu ce e viata si a fost putin prematur sa ma "marit")nu stiu nici eu ce trebuie sa fac sa imi fac si eu ordine in ganduri.Am cunoscut si un tip care a trecut tot printr-o relatie tot de 4 ani a fost parasit si acum tin la el; are farmecul care imi lipseste, el e genul meu de plimbat, umblat prin cluburi si cu el simt ca pot avea povestea de adolescenta care imi lipseste, DAR din nou imi e teama sa nu fac o gafa sa il las pe actualul pentru o "experienta". te rog spune-mi daca ma intelegi si ce crezi ca ar trebui sa fac? iti spun sincer acum sunt atat de tulburata incat nu stiu nici ce simt si pentru cine...simt ca innebunesc. AJUTATI-MA! dau funda si ce vreti...
ajutorrrr

Răspuns Câştigător
| qweer a răspuns:

Pai mai intai uitete la asta de care te`ai indragostit acum si vezi daca are interes pentru tine vezi daca are casa daca are masa daca are masina ca doar nu oi renunta la tot pentru unu care sa stea cu parinti si verifica-l daca vrea doar o aventura te bagan pat dupa aia te lasa de izbeliste,,,,, cunoastel mai bine,,,,, si apoi intreaba-l pe actualul cate de mult te iubeste spune-i sa iti dovedeasca,,,. Asteapta vezi dovada lui, dupa aceea intreaba-l acelasi lucru si pe fat frumos si vezi care tine mai mult la tine,,,, NU renunta la tot ce ai pentru o simpla aventura ai grija daca nu il mai iubesti pe actualul poti sa iti cauti iubirea dar cu cineva care chiar sa te iubeasca si sa aiba ganduri serioase sa aiba loc de munca sa nu locuiesti cu parinti lui sa aveti ganduri pentru viitor... daca o sa faceti un copil sa aveti deunde sa ii dati de mancare sa ii oferiti un trai decent si de fapt sa aveti un trai decent... nu o sa traiti in club. verificale iubirea si nu te gandi doar la aventuri din cartea cu basme,,,, nu trebuiea sa sari in bratele primului vazut in clum sau pe strada straight face ai grija straight face da si eu vreau funda si vot :X :X :X love struck sa ai grija de tine si sa faci ceea ce-i bine love struck :X XoXoXo >big grin

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Unde vei locui tu, dacă pleci de la ăsta?
Mie nu-mi plac de loc, idioții care le au cu cluburile.
Tu din ce trăiești acum?
Lucrezi la vreo firmă?
Ai terminat măcar liceul?

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna draga mea, este adevarat problema ta chiar este una foarte serioasa si merita citita oricat ar fi de lunga happy

Alege-l pe cel care il iubesti dar intai asigura-ti un viitor
Parerea mea ar fi sa iti cauti un loc de munca. happy
si in privinta baietiilor... alege mereu pe cel la care tii nu la cel care esti nevoita sau care iti spun alti happy

iti urez numai bine si orice ai alege sa faci fa pentru ca iti place nu pentru ca nu ai de ales happy

[p.s nu vreau funda straight face. sunt pe acest site sa ajut nu sa prinesc funditzee laughingstraight face]

Numa` Bine! happy

| SunshineGirl a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau si spune`i ca ai nevoie de un refresh in relatia voastra, ca vezi ca lucrurile nu mai sunt ca la inceput. Spune`i ca interventia parintilor a avut o contributie majora in racirea relatiei.Altfel nu vad cum ai putea rezolva.
Referitor la tipul cel nou, cel cu cluburile.Gandeste`te ca este inca un pustan care vrea doar sa se distreze deocamdata, nu este in stare sa-ti ofere acel sprijin material si probabil nici moral.O sa tina o luna, doua, 3 si apoi? Mai bine vorbeste direct cu prietenul tau si impreuna veti gasi o solutie.
Succes!