| melynda a întrebat:

Cum v-ati simti daca persoana pe care o iubiti cel mai mult, in care aveti cea mai mare incredere, si de la care v-ati astepta cel mai putin v-ar dezamagi si v-ar face sa suferiti? cum ati reactiona fata de persoana accea?

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Te simti groaznic,te simti tradat,umilit! Intai sufar,plang,mor de ciuda. Apoi stiu ca cea mai puna solutie este sa pun punct, orice incercare de toleranta, iertare sau uitare nu inseamna decat amagire si complacere in situatie! Asta sunt, asta am facut si stiu si astazi ca am facut bine, desi multi mi-au spus ca sunt prea orgolioasa!

| Cătălina a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva. E oribil, te simti umilit si tradat. Nu i-as raspunde cu aceeasi moneda, nu as incerca sa ma razbun, cel putin nu in acest fel! As indeparta persoana cat mai repede posibil si as cauta sa mi vad de treaba mea fara ca el sa vada ca sufar. Nu imi place sa ma exteriorizez asa incat sa vada altii si sa ma compatimeasca.

| adrykiba a răspuns:

Din nefericire am trecut prin asa ceva, doar ca iubirea mea a fost prea mare si dezamagirea lui dezastruoasa.Nu am mai putut avea incredere in nimeni si respingeam pe oricine, cu greu mi-am revenit.Am avut un soc pentru ca nu am avut nici o banuiala ca ceva nu ar functiona, era totul perfect, iar in acea zi ne petrecem timpul impreuna ca niste indragostiti iar seara ma suna ca nu mai vrea sa fie cu mine fara nici un motiv, a inchis si a disparut de pe fata pamantului.Totul dupa o relatie de 9 luni.sad

| melynda explică (pentru adrykiba):

Exact asa mi sa intamplat si mie. in ziua in care am implinit un an mi-a dat jetul. sa aflu ca pentru o copila

| adrykiba a răspuns (pentru melynda):

Macar tu ai stiut de ce, eu nici acum nu stiu raspunsul, relatia mergea perfect nici macar un minut de cearta.Acuma recent imi transmite cineva felicitari pentru logodna, iar cand am intrebat de unde stie imi spune ca de la el, in momentul acela totul s-a intors inapoi, toate acele amintiri, acea stare de dezamagire.Am fost o perioada pornita pe logodnicul meu fara sa imi dau seama, la care el bland imi spune : ´´Imi pare rau, iarta-ma daca ti-am gresit, este vina mea, ce sa fac ca sa fi iar fericita, nu vreau sa te pierd``. Atunci am realizat ca trebuie sa ma concentrez pe prezent si viitor nu pe trecut.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

M-ar durea inima...

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Sa-ti pui inima de piatra, preventiv.

| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

Ce n-aș da...
Uneori chiar mi-ar fi necesară o inimă de care-mi propui.