| andreeutzsa a întrebat:

Cum va dati seama ca acel baiat va place sau accea fata?

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Semnele că o fată te place sunt următoarele:
1. Îţi va privi în permanenţă ochii in timp ce îţi vorbeşte. De cele mai multe ori, acest lucru denotă sinceritate, iar ea işi doreşte să fie apreciată în primul rând pentru asta.
2. Tinde să dezaprobe argumentele aduse de tine în favoarea altor femei. Te alintă subtil si se exprimă admirativ vizavi de lucrurile care îţi plac.
4. Zâmbeşte mult când se află în preajma ta, este uşor timidă şi vorbeşte despre lucruri în aşa fel încât să îţi stârnească interesul.
5.De cele mai multe ori se aşază în faţa ta, cu picioarele încrucişate şi îl mişcă uşor în direcţia ta pe cel suprapus.
6. Îşi plimbă degetele pe paharul din faţa ei, îşi atinge buzele sau le muşca usor, se joacă cu parul, incercand astfel să atragă atenţia asupra ei.
7. Devine zâmbitoare de fiecare dată când te vede, iar obrajii ei sunt rozalii, ca şi când ar roşii.
8. Îţi spune lucruri pe care nu le-ar spune oricui, iar acesta este un semnal important, care denotă faptul că are încredere în tine. Dar, reţine! Dacă apelează foarte mult la simţul umorului când îţi vorbeşte, atât în particular cât şi de faţă cu prietenii, dacă îţi povesteşte întreaga ei viaţă şi are tendinţa să îţi ceară sfaturi, înseamnă că vrea DOAR să fiţi amici. În acest caz, nu incerca să îţi schimbi brusc opinia.
9. Dacă te place cu adevarat, nu va accepta nicicum să ramână la tine după prima întâlnire. Nici după a doua, nici după a treia.
10.Te întreabă ce destinaţii preferi, ce localuri frecventezi şi cum îţi petreci timpul. Se gândeşte că poate vă veţi întâlni 'întamplător' într-o zi...
Semnele că te place un băiat le găseşti în link-ul de mai jos.
http://www.eva.ro/......-1709.html
Sper că te-am ajutat!

3.

| Alyra a răspuns:

P.S. Şi semnele alea cu fata sunt de pe un site, nu mai ştiu cum îi zice, dar am scris doar ce donsideram că e mai important.

| pitcrv a răspuns:

Vocea acelei persoane o sa fie mai calde, o sa iti acorde mai multa atentie, o sa incerce sa vb cu tine cat mai mult, daca te dai la alte persoane de sens opus o sa devina geloasa sh altele