| alex495 a întrebat:

Voi, fetele, cum va dati seama ca un baiat va place?

3 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Devine mai prost decat in mod normal.

| Deyne a răspuns:

Te priveste intr-un anume fel, mai insistent, incearca mereu sa se bage in seama cu tine, e atent cand vrei sa ii spui ceva, se imbraca cat mai bine, se parfumeaza, incearca sa te impresioneze, iti zambeste des, glumeste cu tine, te atinge "intamplator", vrea sa iti capteze atentia...

| Nustiu1910 a răspuns:

Incearca el sa te faca sa razi prin orice fel de mijloace, spunandu-ti glume, bancuri, facand aluzii spirituale sau chiar putin prostesti?

Incerca sa te atinga in vreun, de exemplu jucandu-se cu parul tau, atingandu-ti "intamplator" mana cu mana sa, aplecandu-se asupra ta, impungandu-te, gadilandu-te, prinzandu-te de mana, sau chiar impingandu-te ori lovindu-te, desigur, in gluma, prieteneste?

Iti zambeste mereu, rade la glumele tale, cu toate ca nu sunt mereu tocmai reusite?

Miroase placut (sa speram ca foloseste un spray sau un aftershave de buna calitate) mereu cand iti este alaturi sau, mai mult decat atat, ori de cate ori te intalnesti cu el, pare sa fie imbracat cu grija si sa aiba parul cumva aranjat (chiar daca si-l ciufuleste cu stil sau intentie)?

Se poarta uneori ciudat ori prosteste pentru a-ti atrage atentia?

Nu vrea sa fie vazut impreuna cu tine, astfel incat alte persoane, mai ales prietenii sa-i sa nu creada ca ii place de tine?

Se comporta ciudat ori stangaci in preajma ta, mai cu seama dupa ce cineva l-a intrebat direct daca ii place de tine?

Incerca sa initieze o conversatie cu tine, facand apel la introduceri stangace precum "Buna", "Ca mai faci?", "Care-i treaba?"?

Pare sa devina gelos atunci cand stai de vorba cu un alt baiat sau ii acorzi acestuia o sporita atentie?

Se ofera adeseori sa te ajute la lectii, referate, sa iti care lucrurile, sau sa faca orice altceva pentru tine?

"Foloseste un diminutiv al prenumelui tau cand ti se adreseaza?

Cauta frecvent sa fie pe langa tine, in preajma ta, sa petreaca mult timp cu tine, sa iti vorbeasca despre orice numai pentru a ramane langa el, ori sa inceapa sa se plimbe cu tine cu toate ca parea ca avea o cu totul alta treaba?

Iti impartaseste niste hobby-uri, pasiuni sau interese, cautand sa vorbeasca cat mai mult despre lucrurile pe care le aveti in comun?

Roseste ori zambeste atunci cand te vede sau cand un prieten iti rosteste numele in absenta ta?

Te priveste cu concentrare, si atunci cand il surprinzi ca face asta, isi coboara privirea ori si-o indreapta in alta parte.
funda? pls