| drhotzu a întrebat:

Cum vi se pare? cand ati mai simtit ultima data asa?

http://www.youtube.com/watch?v=N-roGMGyFu0

17 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Mie mi se pare prea lenta, prea plictisitoare. Prefer melodiile mai ritmate.

| Wøodenpints a răspuns:

Mi se pare de căcat. Cum poate asculta cineva aşa ceva aproape 5 minute, fără să se urce pe pereţi de plictiseală?

| MillionDollarBaby a răspuns (pentru Wøodenpints):

Daca tie nu iti place nu inseamna ca nici altora nu le place.

| drhotzu explică (pentru Wøodenpints):

Pe bune? ai stat sa urmaresti ce se intampla acolo? emotia care se trasmite de la public? aaa scuze tu esti "rockerul" ala care ne face de ras pe toti...

| drhotzu explică (pentru Wøodenpints):

Muzica buna nu inseamna doar zdraganeala! muzica buna inseamna si mesaj si sentiment!

| Wøodenpints a răspuns (pentru drhotzu):

Dacă ceva transmite emoţie şi sentiment pentru tine, asta nu înseamna că şi eu ar trebui să văd la fel aceeaşi chestie.
Personal, mi se pare o panaramă mult prea trasă de păr, plină de un romantism d'ăla greţos menit să umezească fetişcanele ce n-au fost iubite destul.
Dar da, astfel de melodii îţi dau ocazia ţie, să te crezi superior şi plin de emoţii faţă de cei ca mine, care nu dau o flegmă pe duduia aia care-şi strigă amorul în faţa unor oameni ce au impresia că lor nu le pute căcatul şi sunt mai buni decât cei care nu consideră iubirea o emoţie atât de puternică.
Bravo struţule, meriţi un os.

| anonim_4396 a răspuns (pentru drhotzu):

Ce vrei sa spui cu asta? În muzica rock nu exista mesaj şi sentiment?
phbbbbt

| crash15 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ce asculti de obicei? Manele? Pentru ca asta are MULT mai mult sentiment ca Guta. Cana am citit prima data comentariile (mai ales al tau) m-am gandit: "Hmm, probabil iar un fanatic Niki Minaj, care incearca sa atraga atentia celor de pe tpu.ro cu intrebarea asta", dar melodia e superba.

| allexya501 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Poate face asta sigur cineva de un nivel superior tie care stie ce inseamna muzica adevarata si e de un nivel intelectual ridicat.
P.S. nu ca tine

| Wøodenpints a răspuns (pentru allexya501):

Poţi şi argumenta asta? Dacă spui doar "melodia asta este ascultată şi înţeleasă de cineva cu un nivel intelectual superior ţie şi o putere mult mai mare de înţelegere", nu convingi pe nimeni. Orice afirmaţie trebuie să fie sustinută şi de argumente, altfel sunt doar vorbe goale.
Deci, ce face melodia asta să fie înţeleasă de cineva cu un nivel superior mie, care ştie ce-i aia muzică bună? Versuri? Voce? IUnstrumental? Cu toate că insatrumentaţia este extrem de simplă, în unele momente are mai puţin de o notă la pian pe secundă (da, are doar pian pe fundal, ca să vezi cât de complexă e).

| Delicacy a răspuns:

Îmi place vocea ei, dar când vine vorba de melodii de genul, prefer Roxette...
http://www.youtube.com/watch?v=arAyFi2a0-4

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu-mi place...

| MaskOfSanity a răspuns:

Mamă, dar ce se mai vaită. Nu-mi place şi nici nu simt nimic.

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Hmmmmmmmm...o tampenie...***u

| crash15 a răspuns:

E draguta, si credeti-ma ca de obicei ascult toate genurile muzicale, in afara de populara(dar si pe cei de muzca populara ii respect, pentru ca am incercat o data sa cand, si m-a durut gatul dupa 1 minut).

| MaryUs_Leo_1995 a răspuns:

Hmm...

| CUSCO a răspuns:

Ooof...greu de zis; drhotzu, te rog mult, da-mi si mie niste detalii referitoare la intrebarea mea, cea cu cartelele cosmote, multumesc din suflet!