| anonim_4396 a întrebat:

Cumfaci sa te impaci cu partenerul de viata

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Simplu, conversezi cit mai mult cu el si incerci ca ceea ce faci, sa faceti de comun acord, mai lasi si de la tine cind este cazul.

cami
| cami a răspuns:

Incearca sa fi mai tandra, cocheta, blanda, redevin-o femeia ce ai fost odata, si de care el s-a indragostit...comunica frumos, fi atenta cu el, incearaca sa te implici in activitatile lui, acorda-i atentie. fa-l sa se simta ce-l mai important happy
atunci cand el va fi convins de lucrul acesta, o sa vezi rezultatele. el o sa devina mai tandru, atent.incearcati sa deveniti un intreg.happy

| lilia_2632 a răspuns:

Din experienta mea, iti pot spune ca, la inceputul casniciei nu e usor deloc, dar totusi nu e imposibil! Femeia trebuie sa fie "o super actrita", atfel nu mai este femeie...asa dar un barbat asteapta de la iubita lui sotie sa fie:
1. leoaica-n pat,
2. o buna gospodina
3. o mama iubitoare
4. mindria ochilor lui cind iesiti undeva
5.sa-l tratezi "dulce-dulce" ca pe un bebe!
6. ajuta-l, sustinel, demonstreaza-i ca-l iubesti...si vei vedea...pa!

| jani a răspuns:

Sa discuti mereu despre oricemica problema...sa il sustii si sa te sustina...sa incerci mereu sa descoperi cate ceva nou la el...si multe altele... dar ea mai importanta ramane comunicarea...comunicati si asa vei sti ce-si doreste...la fel si partenerul va sti ce vrei...

| anarchy a răspuns:

Pai sa vedem incerci sa vorbesti cu el si sa vezi ce nu merge intre voi si vezi ce va iesi bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roagate la dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod categoric si fara dubii cere-ti sqze lasand ORGOLIUL la o parte, spunandu-i k stii ca ai greshit si ca nu trebuia sa fi procedat asa. k simti k ai greshit si nu poti traii q sentimentul de culpabilitate si mai ales fara el/ea;;)ca ai nevoie de el/ea.ca nu poti inceta sa il/o iubesti;;)ca este prima persoana pentru care simti asta;;) bine dar sa fie si adevarat adica sa simti ceea ce zic eu aici.nu doar asa ca sa zici ceva acolo:D;)).arata-i si demonstreaza-i k il/o iubesti si ca nu esti dispus sa il/o pierzi pentru o prostie pe care ai facut-o tu.si k dragostea este mult mai mare decat aceasta;). Daca esti baiat. du-te la ea si apropie-te de ea. uita-te sincer in ochii ei in timp ce iti ceri sqze. ia-o de mana.in kz ca nu vrea sa te asculte si vrea sa plece. prinde-o de mana si apropi-o de corpul tau astfel incat sa va uitatzi unul in ochii altuia si sa simtzii cum ii bate inima si sarut-o q pasiune:D8-> daca iti raspunde la sarut inseamna k ink ii mai place de tine. iar daca il intrerupe, poate il intrerupe nu din kuza faptului k nu i-a placut.ci datorita faptului k ai sarutat-o mai mult fortat si k ai avut tupeu. daca iti raspuns ironica ceva de genul"da n-am ce zice ai tupeu/:)"uita-te q privirea senina si f sincera la ea. spunandu-i k tu nu ai facut decat ceea ce ai ashteptat atata timp si ceea ce ai simtzit.aici poate sa se inmoaie si sa ramana fara replica.sau sa continue sa se i-a in gura q tine. daca este a 2-a varianta. uita-te din nou sincer, lung la ea si q o expresie trista. dupa care o parasesti si o lasi singura intorcandu-te la drumul tau.aici se pun 2 probleme. daca ii va parea rau k a procedat asa.ar vrea sa te cheme inapoi dar poate ca va ezita.ca nu vrea sa para slaba in fata ta.si poate si din kuza faptului k este orgolioasa ea de obicei. daca striga la tine.opreste-te.intoarce-te un pic inspre ea ashteptand sa zica ea ceva. daca te striga dar nu mai are qraj sa-ti zica nimic o privesti de parca ar fi pentru ultima data cand vorbitzi si te faci nevazut:D succes.ai grije insa.ai putea sa iei chiar o palma daca o sarutzi q forta cum am zis eu:D depinde de fata:D nu stiu eu zic totusi sa risti.:D. faci cum crezi tu. IAR TEHNICA ar trebui sa fie ceva de genul acesteia din videoclip:X http://www.youtube.com/watch?v=w55Nib4uf1U LA MINUTUL 3:20 8-> sincer s-ar putea sa razi la ce ti-am zis dar mi se pare o tehnica totusi buna.chiar si cyara cat s-a tzinut tare la inceput pana cand a sarutat-o si a tras-o inspre el si apoi s-a pierdut q totul8->. mi se pare totusi romantic:X deci eu asa vad o eventuala impacare si sa fiu sincera mi-ar placea sa trec si eu printr-o impacare de genul asta:))... in speranta ca ti-am putut fi de ajutor:D.mult succes;):*:*:*pup