| FilipEugene a întrebat:

Cunoasteti aplicatia TINDER? V-a iesit vreodata ceva?

- Buna seara oameni buni, tocmai am descoperit acest site si mi se pare foarte interesant.
Cei care cunoasteti aplicatia TINDER, ce parere aveti despre ea? Eu o folosesc de ani, la inceput am auzit de multe ori ca este o aplicatie pentru Sex, de aceea la inceput, mi-am facut-o in acest sens, dupa vreun an de zile, mi-am dat seama ca nici o FATA/FEMEIE nu este acolo pentru sex/dornica de aventuri si am inceput sa intreb frumos, de la bun inceput, cu ce intentie a instalat aceasta aplicatie, dupa inca un an, in care am avut 100 si ceva de compatibilitati, in diferte orase, mi se confirma acelasi lucru= nimeni nu este acolo pentru sex! Fetele sunt ori de curiozitate ori sa cunoasca un barbat pentru o relatie serioasa de lunga durata sau doar pentru socializare, fara a se intalni cu vreun membru.
- Voi ce parere aveti despre asta, ati avut vreodata relatii intime folosind TINDER sau este doar un mit? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| alexalx1234 a răspuns:

Am folosit porcăria aia. Îmi dădea match doar cu fete de bani gata pline de arfe ieftine. Și nici măcar nu îți răspund la mesaje. Și-au făcut cont acolo doar pentru a face urmăritori pe Instagram.

| FilipEugene explică (pentru alexalx1234):

Asa mi se pare și mie, sa faca urmăritori pe Instagram zău, și asta e un aspect, a observat cineva ca tot mai multe își pun instagramul acolo dar nu răspund niciodată pe el?

| FilipEugene explică (pentru alexalx1234):

Exact concluzia asta am tras-o si eu! Dar am zis hai sa vad ce zic si altii, faptul ca si tu apui asta imi intareste crezul, concluzia: da-l in pl de Tinder si cunoasteti femei/barbati in oras! e mult mai frumos in realitate.

| FilipEugene explică (pentru alexalx1234):

Ba da, pana la urma la ce le ajuta urmaritorii pe Instagram? Nu e ca si cum ai face bani din asta, cum fac youtuberi. Niciodata nu am inteles nevoia asta de urmaritori pe Instagram, pe ce sa bazeaza ea?

| alexalx1234 a răspuns (pentru FilipEugene):

A păi se uită fetele la mine ca la un monstru. Sunt din Constanța și aici pretențiile fetelor sunt uriașe...

15 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Lol.
Ai avut peste 100 de compatibilitati, din care puteai sa faci sex cu minim 50, dar tu le-ai intrebat daca sunt acolo pentru sex, de parca ti-ar fi raspuns vreodata ca da.

Intreaba-le cu cati tipi au iesit si-o sa vezi ca sunt zeci. De ce crezi ca o tipa care are TPU iese cu cineva? Sa bea cafea gratis?

| FilipEugene explică (pentru LoveSleep):

Aha, dar cred ca îți dai seama ca te-ai contrazis singur, nu? pe de o parte spui că 50% erau pentru sex și mai apoi spui că niciuna nu va spune direct ca e pentru sex. Atunci tu de unde știi ca 50%? Vezi nu prea are sens ce ai spus ????

| FilipEugene explică (pentru LoveSleep):

Uhmm... Sau tu vrei sa spui ca din alea 100 ai făcut sex cu 50 din ele și de acolo știi? În cazul ăsta, Dani Blizerian ar trebui să se predea, că dacă ajungi acolo îi iei locul!?

| LoveSleep a răspuns (pentru FilipEugene):

Cum se contrazice una pe cealalta? Nu am spus ca 50% sunt pentru sex. Am zis ca din 100, puteai face sex cu 50.
Adica, match-ul si sexul merg mana in mana. Adica match = as face sex cu tine. Tot ce trebuie sa faci e sa n-o dai in bara.

Daca le intrebi de ce sunt pe tinder e ca si cum ai intreba-o pe una beata si dezbracata in club, in timp ce ii face sex oral barmanului, daca vine la tine sa faceti sex, caz in care ar ramane stupefiata de intrebarea ta si de cum ti-ai permis sa intrebi asa ceva.
Ai crede ca dupa o gramada de timp replica "hai la mine sa vedem un film" nu mai merge, dar femeile prefera orice invitatie la sex daca nu e pe fata, chiar daca amandoi stiu ca acolo se ajunge.

Ii iau locul oricand lui Blizerian.

| FilipEugene explică (pentru LoveSleep):

Sunt de acord partial cum ai spus tu, da, de ce partial, sunt intr-adevar fete care vor sex dar nu recunosc, dar nu sunt toate asa! eu am intalnit care au spus direct ca vor aventura, sau ca sunt maritate si ca vor doar sex, au spus direct, nu neg nici faptul ca sunt unele care vor dar nu spun, dar majoritatea cum a spus XChop43 nu iti raspund veci la mesaje, in schimb isi pun instagramul acolo, nici pe Instagram nu raspund, e EVIDENT ca doar asta cauta, daca nu ma crezi, iti trimit o poza sa vezi cate sunt care nu raspund la niciun mesaj in schimb au mii de followeri pe Instagram si comentarii la care tot asa, nu raspund niciodata, deci din alea 100 cu care am putut avea sex am avut, vreo 4 la numar laughing nicidecum 50

| Green66 a răspuns:

Ce dură e viața asta... Eu în scurtul timp în care am folosit Tinder am găsit opusul a ceea ce spui tu laughing chestia cu întrebările... Și eu pot spune când cumpăr țigări că le iau pentru un prieten.
Eu pot spune că acolo găsești toate tipurile de oameni, exact cum e când socializezi și în realitate.

| FOG92 a răspuns:

Parerea mea sincera e ca, intri pe un teren minat daca arati de un 5 pe tinder, iti faci cont degeaba chiar si pentru romanica, pierdere de timp, succes

| BumiWolfie15 a răspuns:

Cum să nu cunosc aplicația asta, am auzit multe povești interesante care o includeau. Eu nu am folosit niciodată Tinder și nici nu mă gândesc să o fac prea curând. Și dacă aș utiliza-o aș vrea un prieten, nu o aventură. (sunt fată) Deși cred că există multe c*rve acolo probabil nu arăți tu atât de "hot" încât să recunoască. Sfat dacă vrei atât de mult astfel de relații : pune-ți o poză la profil luată de pe internet cu unul care arată bine și stă lângă o mașină de lux, dar ai grijă să nu fie exagerată că își dau seama. Să vezi după aceea câtă distracție vei avea.

| FilipEugene explică (pentru BumiWolfie15):

Crezi tu ca nu am încercat deja asta? laughing)) și nu doar o data, am încercat de 4 ori cu 4 tipi diferiți, toți cu mușchi toți cu mașini pe lângă ei, cu poze de prin dubai, de pe la cluburi de fițe, intr-adevar, numărul de fete interesate era mult mai mare decât când foloseam pozele mele (nu vreau sa ma laud dar arat și eu, fac sala de 12 ani și sunt antrenor de fitness) dar conversatia și răspunsurile lor erau la fel ca atunci când am folosit pozele mele, adică tot relație serioasa voiau sau simpla prietenie, singura diferența a făcut-o numărul de compatibiliati, și cum am spus mai sus, nici eu nu sunt prea departe de tipii aia.
, asa ca... Poze cu dinaia mai urati mai plinuti nu am încercat...cine știe poate as rămâne uimit?

| FOG92 a răspuns (pentru FilipEugene):

M-ar interesa in cazul tau cu curgea o conversatie aratand asa, cred ca nici nu aveai nevoie de mult timp de gandire sa le scrii ceva in chat... ca mai aud de la specialisti, conteaza cel mai mult cum vorbesti cu o femeie sa ii starnesti interesul nu si cum arati rolling on the floor)

| FilipEugene explică (pentru BumiWolfie15):

Tu nu mai ai nimic de adaugat? happy