| 教皇 a întrebat:

Cunosc un baiat care imi este un bun amic ne numin deja sora-frate.
De fiecare data cand ne vedem parca are o sclipire in ochi si devine stresat.
Are incredre in mine, mi-a demonstrat-o de multe ori. De fiecare daca cand imi spune cate un secret si il intreb de ce ai atata incredere in mine imi raspunde doar esti sora mea.
Am avut un conflic in liceu si m-am trezit cu el fara sa-l anunt, am aflat ca il sunase un coleg de clasa de care nu aveam habar ca il cunoaste, i-a batut paia care m-au jignit chiar daca stia ca va vizita sectia de politie.
Le-a spus celor din clasa ca cine ma va jignesti va avea de-a face cu el.
Azi m-a prezentat noilor prieteni, ei m-au intrebat cum e in liceul meu, le-am raspuns ca e rau si i-am intrebat daca mai au un loc si pentru mine unde invata, vechiul meu amic mi-a raspuns razand ca pentru mine oriunde e loc si daca ma mut la liceul lui ma face sefa.
Tin foarte mult la amicitia dintre noi pe care nu as vrea sa o rup.
Dar deseori am senzatia ca are sentimente profunde fata de mine.
Voi ce credeti e normal ceea ce v-am povestit pentru o amicitie?

Răspuns Câştigător
| noooname a răspuns:

Sunt sigur ca te place si nu putin.
Si eu ma inteleg cu o fata la fel de bine ca si tine cu el(ne zicem orice secret, ne ajutam etc etc).
Eu pe cea mai buna prietena crede-ma ca o iubesc ca un nebun dar nu am curaj sa-i zic.
Deci sunt foarte multe sanse sa te iubeasca dar nu are curaj sa-ti zica.

Nimeni nu poate stii ce e in inima lui.

Papaaa.

6 răspunsuri:
| Fluture a răspuns:

Buna.
Exact asa am si eu o relatie cu un baiat mai mare pe care il consider ca un fratewinking.
Ne strigam sorumea/fratele meulaughing
Uite...eu mi-am dat seama ca el...ma cam place, recunosc ca si eu un piclaughing
Dar ceea ce face amicul tau... poate face asta pentru. ca s-a atasat de tine ca de o sorahappy
Sau pentru. ca simte ceva mai mult pentru tine...big hug
Bafta:*

| Bianqita a răspuns:

Ne stiam de 3 ani, mamele noastre sunt prietene foarte bune, sta cu un etaj mai jos de mine si eram aproape in fiecare zi impreuna.Si noi ne strigam fratelo/sorela etc.Am iesit cu un alt baiat si cum m-am despartit de el, mi-a spus tot ce simte pentru mine, ca nu m-a vazut doar ca pe o simpla amica si uite ca am ajuns sa fim impreuna love struck.
De placut te place sigur!winking

| madda9588 a răspuns:

E cu siguranta mai mult decat amicitie. Daca sunteti foarte apropiati si daca si tu tii la el mai mult decat la un prieten, cred ca poti vorbi deschis cu el despre asta.Bafta!
Si anunta'ma si pe mine ce ati rezolvatbatting eyelashes

| communistrat a răspuns:

Ummmm nu nu prea. cred ca te place :-s dar daca tu nu-l placi asta e. vorbeste cu el despre asta cred ca e singura solutie

| ИʋмɛƧɛcяɛт a răspuns:

De ce ai spus "vechiul meu amic a spus..."? Nu este amicul tau inca? Asta nu am inteles restul`
In fine...

Din ce ma pricep.Cred ca tine ff mult la tine.si cred ca te iubeste.cum zice el.ca pe o sorahappy...

Ai incredere si tu in el. Unii cauta asta si nu gasesc niciodata.

Pretuieste`l... E o comoara; x.

Funda?big grin

| Edda23 a răspuns:

Buna.Si eu sunt in situatia asta cu un baiat pe care il cunosc de ceva ani si tot asa ne numin sora si frate, iar uneori si eu simt ca el de fapt nu ma vde ca pe o sora, ci are alt fel de sentimente pentru mine, dar in ciuda faptului ca mi-a zis mai sub forma de gluma ca ma iubeste sau cel putin asa am luat-o eu, eu nu i-am zis ink nimic adica rad si nu ii raspuns "avansurilor", plus ca eu plac alt baiat deci mi-ar fi imposibil sa ma indragostesc de el.Asadar e posibil ca el sa se fi indragostit de tine, dar pana el nu iti va zice nimic in legatura cu asta dar va continua sa se comporte asa tu nu ii zi nimic, pentru ca daca poate te inseli si va rade de tine. Oricum in majoritatea cazurilor prietenia se tranforma in iubire, si cel putin unul ajunge sa se indragosteasca de celalat, dar iubirea in prietenie nu se va tranforma niciodata.Vezi ce faci si sa stii ca nu are rost sa rupi relatia asta de amicitie doar din cauza asta, poate se comporta pur si simplu asa pentru ca s-a atasat de tine ca de o sora. Daca vrei poti sa imi dai mesaj pe privat si sa imi zici ce ai fac. o seara frum