| Rapunzel20 a întrebat:

Cunosc un baiat de aprox. 2 ani si jumatate pentru care am avut sentimente inca din prima zi in care l-am vazut. Nu i-am spus lucrul acesta niciodata. Sentimentele mele se aplificau cu cat il vedeam mai des, dar nu am crezut ca aceasta relatie poate fi posibila pana acum 2 saptamani cand si el a dat dovada ca ar fi interesat de mine. Totul a inceput cu simple atingeri ale parului sau eventual ale mainii. Nimic mai mult. Ieri, intalnindu-ne accidental am primit o invitatie de la el, daca ii pot spune asa, sa mergem, impreuna, la o plimbare cu ATV-urile prin padure(avem o padure in apropiere). Toate bune si frumoase pana in momentul in care am ajuns intr-un loc mai retras, unde ne-am oprit pentru o pauza. Din primele secunde el a incercat sa se apropie de mine, sa ma ia de mana, sau sa ma apropie de el. Toate acestea au fost urmate de un sarut frantuzesc, care a venit la pachet cu mangaieri pe fund sau sani(legat de care a tinut sa imi faca si un compliment). Instinctul meu a fost de respingere, dar el nu a renuntat, incercand sa ma sarute de mai multe ori pana sa ne intoarcem acasa. Intrebarea mea este daca sunt normale toate acestea petrecut din senin, atat sarutul care a fost unul pasional cat si atingerea zonelor intime. Credeti ca vrea doar o aventura? Vrea doar sex, desi tin sa precizez ca in nenumarate randuri a tinut sa sublinieze ca nu poate fi vorba de asa ceva decat in cazul unei relatii seriose? Totusi daca vrea mai mult decat o aventura de ce a luat totul atat de brusc, cand putea sa faca lucrul acesta intr-un ritm mai normal, la o intalnire adevarata? Vreau sa precizez ca este mai in varsta decat mine, si de cand l-am cunoscut eu nu a avut nicio relatie. Ofer fundita si vot!

Răspuns Câştigător
| sebby27 a răspuns:

Gerontofilo!
Poate asta e modul lui de a te cuceri.Habar n-am daca vrea doar sex, poate ca vrea o relatie + sex, din moment ce a specificat ca vrea sa fii cu el si din moment ce te atinge peste tot.

6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Eu cred ca vrea doar sa profite.

| sensualus a răspuns:

Fascinant cum ai sentimente inca doar din prima zi... hmm dupa 2 ani juma ce aventura sa mai vrea. e deja desperant, prea finut ca a rezistat in preajma unei bune ca tine

| sebby27 a răspuns:

Intai spune-mi cati ani aveti ca sa pot sa-mi fac o idee despre ce se intampla.

| Rapunzel20 explică (pentru sebby27):

Eu am 24 si el 31. Vreau sa iti zic ca asta ar fi cea mai mica diferenta de varsta pe care am avut-o cu cineva. Mereu am fost atrasa de barbati mai in varsta. Asta e...laughing

| sebby27 a răspuns (pentru Rapunzel20):

Gerontofilo!
Poate asta e modul lui de a te cuceri.Habar n-am daca vrea doar sex, poate ca vrea o relatie + sex, din moment ce a specificat ca vrea sa fii cu el si din moment ce te atinge peste tot.

| elComandantee a răspuns:

Clar. A văzut că ţii la el şi încearcă să profite de tine.
Nici vorbă de relaţie serioasă.

| Somebodyღ a răspuns:

Nu mi se pare o atitudine potrivita pentru prima intalnire, indiferent. Cred ca ar fi mult mai frumos ca lucrurile sa decurga mai lent, poate el nu isi doreste decat ceva din punct de vedere fizic si in acest caz parerea mea este ca nu ar fi cea mai buna varianta pentru tine. Iti doresc sa cunosti iubirea reciproca care sa aiba la baza in primul rand sufletul, acea latura interioara care iti face inima sa pluteasca happy