| stefan95 a întrebat:

TPU. am 17 ani, si imi place de o fata care e mai mica decat mine cu 1 an. i-am zis ca o plac. dar ea a zis ca intre mine si ea nu poate fii nimic mai mult decat o prietenie. mi-a zis ca ma place tine la mine ai sunt drag. si acum nu stiu ce sa cred. oare ma iubeste si ea si nu vrea sa zica lucru asta. pana acum de 2 ori i-am zis lucrul acesta. i-am cerut si prietenia dar tot degiaba. vreau raspunsuri seriose. Funda:X:X

Răspuns Câştigător
| Annim a răspuns:

Ii este frica,, Nu stiu sincer femeile niciodata nu le vei intelege,,, Poate crede ca este o atractie spontana si nu vrea sa riste sa se intilneasca cu tine. Cum n-ar fi nu renunta, n-ai nimic de pierdut ba chiar de cistigat,, stii e ca la loterie daca nu ia-i biletul cu siguranta nu vei cistiga happy,, dar daca il cumperi exista probabilitate sa cistigi

4 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

FRIENDZONE oare? cred ca ar trebui sa comunicati mai des, si daca esti mai mare ea pur si simplu e obligata sa-ti fie prietena. indicii : daca te priveste des, te apara cind cineva iti reproseaza ceva, iti zimbeste fara motiv, iti copiaza gesturile, isi umezeste buzele atunci te place. Incearca sa descoperi aceste lucruri vorbind cu ea daca gasesti ceva ACTIONEAZA si nu o pierde

| stefan95 explică (pentru Annim):

Pai eu din cate am observat eu cand ma intalneam cu ea. unele indici pe care le-ai specificat tu.le-am vazut si eu la ea ..deci nu stiu ce sa credsad. ma place ca si prieten sau ca iubit ..si nu mai inteleg un lucru daca ea mar place ca iubit. de ce a zis ca intre mine si ea nu poate fii nimic.

| Annim a răspuns (pentru stefan95):

Ii este frica,, Nu stiu sincer femeile niciodata nu le vei intelege,,, Poate crede ca este o atractie spontana si nu vrea sa riste sa se intilneasca cu tine. Cum n-ar fi nu renunta, n-ai nimic de pierdut ba chiar de cistigat,, stii e ca la loterie daca nu ia-i biletul cu siguranta nu vei cistiga happy,, dar daca il cumperi exista probabilitate sa cistigi

| neutrino a răspuns:

Daca i-ai cerut si prietenia si digeaba e clar: n-o mai are!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu,chiar exista asemenea sentimente fata de alte persoane de sexe opuse. Fetele pot avea o atractie puternica, prieteneasca fata de un baiat, dar,, simt,, ca nu pot trece mai departe.E ceva ce ar simti fata de tata sau frate.Nu trebuie sa insisti, pentru ca ar putea sa nu te mai aprecieze nici ca prieten. Dragostea si prietenia implica fiecare sentimente, sau simtaminte, diferite.