| albinuta_2886 a întrebat:

Cunosc un băiat de ceva timp... de fapt îl știu doar din vedere și sunt sigură că și el mă știe pe mine. Îl plac foarte mult, dar din păcate nu avem prieteni comuni. Aș putea face rost de numărul lui de telefon sau id-ul de mess, însă :
1. Ce ar putea crede despre mine, dacă l-aș aborda pe messenger având în vedere că noi nu am vorbit niciodată?
2. Dacă are prietenă cum ar interpreta gestul meu de a intra în vorbă cu el?
Și o întrebare special pentru băieți: Ați refuza o fată frumoasă pe motiv că nu o cunoașteți?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

@albinutza, bine ai venit printre noi! Daca el te stie din vedere e foarte bine. Pune la avatar o poza cu tine cand esti foarte frumusica. Apoi ii dai add in lista.

1. Daca il abordezi pe messenger si te stie din vedere cu siguranta va exprima ceva de genul : Imi pari cunoscuta. Daca te intreaba de unde ai id-ul lui ii spui ca de la un prieten. Daca te intreaba care anume pastreaza si tu o aura de mister si spune-i ca nu conteaza.
2. Daca are prietena sau nu iti dai seama din modul in care te abordeaza. Daca are prietena iti dai seama ca iti raspunde cumpatat si fara prea multe detalii. Daca nu are prietena iti poti da seama ca incearca sa afle cat mai multe despre tine si induce conversatiei un pic de flirt.
3. Daca as cunoaste o fata frumoasa cu siguranta as vrea sa o cunosc. Daca nu ar avea si un suflet frumos nu as vrea sa fiu cu ea. Insa asta trebuie sa descopar si m-ar bucura sa o pot cunoaste mai bine.

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Situatie e cu adevarat ingrata dar in timp cred ca se poate rezolva recurgand la unele mici trucuri.Treci de mai multe ori pe langa el si priveste-l in ochi cu insistenta sau din greseala da putin peste el apoi te opresti iti ceri scuze dar te si prezinti, iti ceri scuze inca o data il saluti si pleci. Daca el incearca sa continue discutia e ok daca nu asta e. O sa vezi cum se comporta cand va mai intalniti mai ales ca acum stie cum te numesti. Chiar daca un baiat are prietena intotdeauna reactioneaza pozitiv cand intalneste o fata frumoasa.

| dydy22 a răspuns:

Eu zic sa faci rost de id lui sau nr de telefon si sa vb cu el, incercare moarte nare, nu cred ca este un baiat sa se planga ca a fost abordat de o fata, iar daca are prietena puteti ramane amici si poate o sa i placa mai mult de tine cu timpul. nu ar refuza nimeni o fata frumoasa

| Mwhahahaa a răspuns:

Nu-i problema ca nu va cunoasteti...nu va tine nimeni sa nu o faceti.
Adauga-i id-ul de mess si vorbeste cu el.
Din ce in ce o sa va obisnuiti unul cu altul si o sa-l intrebi daca ar prietena... daca n-are poti sa continui sa vorbesti cu el pana iese ceva, daca are las-o balta...asteapta sa vezi ce se intampla.macar ai incercat.nu s-au treminat baietiihappy
Poate(daca are prietena) si tu esti mai frumoasa, te comporti mai frumos cu el decat prietena renuta la ea pentru tinewinking

Happy new year!

Răspuns utilizator avertizat