| byanca_9380 a întrebat:

Cunosc un baiat foarte dragut si il iubesc foarte mult, dar mi-a cerut sa o fac cu el si asta ar insemna pentru mine sa ma dezvirginez
ce credeti ca ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca aveti o relatie stabila, bazata pe sentimente, respect si intimitate care dureaza de minim 8-10 luni, timp in care ti-a demonstrat ca tine la tine, ca iti vrea binele, ca te sustine in toate si daca tu ai peste 18 ani, atunci poti sa o faci (cu prezervativ). Daca vreuna din conditiile de mai sus nu este indeplinita, atunci asteapta sa se indeplineasca. Nu are nici un rost sa te grabesti. Daca el este acela, va fi in preajma ta si cand va veni vremea.

| monyk a răspuns:

Buna, adica cum? Inteleg ca il iubesti, dar macar esti cu el? Daca spui ca il cunosti, asta inseamna ca nu esti cu el; deci in primul rand inainte de toate intre voi trebuie sa existe iubire reciproca, sa aveti o relatie, sa va cunoasteti mai bine inainte, nu te lasa pacalita de el, ca poate doar asta vrea. DAca il iubesti nu inseamna ca trebuie sa dansezi dupa cum canta el, uite eu iubesc enorm un baiat si sunt cu el de ceva vreme si tot nu am facut sex cu el, mai ales tu ca nici nu esti cu el, sau poate esti, dar din cele spuse de tine nu cred... e alegerea ta dar nu fa greseala asta, gandeste-te bine inainte, sa nu iti para rau apoi ca nu se stie, daca deja ti-a si zis sa o faci cu el e clara treaba, nu vrea ceva serios, vrea doar o aventura, cel putin asa cred, daca ar tine la tine ar fi fost impreuna cu tine si abia dupa un timp de la relatie sa iti propuna dar nu asa sa iti zica ca si cum ar fi `buna ziua`, atentie.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Scumpa ai grija char daca tu il iubesti tu sti daca el te iubeste pe tine? in primul rand aveti ceva timp impreuna? totul nu se face asa repede.trebuie timp sa il cunosti sa vezi daca tine la tinewinking ai mare grija ca dupa sa nu regreti mai bine stai-n banca ta

| demon a răspuns:

Pai daca simti nevoia sa o faci atuncea nu mai sta pe ganduri daca nu eu zic sa te abti

| georgy7165 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te gandesti de 2 ori inainte de a face acest pas si sa vezi daca asta vrei cu adevarat.Depinde si de cand sunteti impreuna pentru ca daca va stiti de putin timp el poate doar sa se foloseasca de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta. dupa ai sa ai mari regrete si iti poate spune chiar si pa.sunt o multime de baieti care nu plac fata de linga ei dar vazind ca ea "moare"dupa el crede ca ea va face totul doar ca sa-l aiba.eu te-as sfatui sa nu faci asta

| Irina117 a răspuns:

Cine stie ce vrea?thinking
Adica... ce scop are.
Tu ce ai vrea?
daca nici nu il cunosti prea bine...