| Mike_7143 a întrebat:

Curiozitate: de ce moldovencele din Bucuresti sunt fitoase si "inabordabile", iar cele din moldova sunt asa cum e normal sa fie?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu cred că poţi generaliza doar pe baza unor anumite exemple pe care tu le-ai văzut. Depinde de firea fiecăruia până la urmă şi asta nu ţine de zona în care s-a născut. Pot fi "moldovence " inabordabile în Moldova, dar şi "moldovence" abordabile în Bucureşti. Depinde de persoană. Baftă!

17 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cele ajunse deja in Bucuresti, sunte increzute pentru ca au reusit sa ajunga in Bucuresti, si se cred foarte interesante. Fara sa stie, cum este de fapt Bucuresti-ul.

| Libelle a răspuns:

Asa fac unele fete de la tara.
Uita de unde au plecat.Si mai sunt si fete care nu uita, si sunt harnice peste tot, asa cum au invatat la tara.Si nu numai din Moldova, si in Oltenia e la fel.

| lemmon a răspuns:

Ptr ca au dat si ele de lume, nu mai sunt doar in fata cratitzeilaughing). si d-ast li s-a urcat la caplaughing

| cryssa a răspuns:

Curiozitatea a omorat pisicabig grin

| cryssa a răspuns:

@mike, tu esti pisica!devil

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pientru ca au ajuns in capitala, meyy, ce stii tu? Si vazura filmul "Galceava pi sher" la shinematograf!

"Palitura cranshena "a fost la tv?

PS. Tu ai dat peste vreo moldoveanca si te-a refuzat, iar acum te razbuni? laughing (asta-i gluma)

Partea serioasa: Nu generaliza!

| Liada a răspuns:

Sunt curioasa si eu.eu sunt din moldova

| Mike_7143 explică:

Ma bazez pe faptul ca Raspuns Anonim urmareste intrebarea.
Pentru inceput, sa vorbim despre mine la neutru mai bine, decat la feminin.
Deci, esti o moldoveanca realizata din Bucuresti, ceea ce te face sa stai cu nasul "pe sus"? Stii, nu e frumos sa nu-ti mai vezi lungul nasului...
Ganduri albe, ai dreptate, dar majoritatea sunt ca in descrierea mea.

| Mike_7143 explică:

Salut, gresitaEintrebarea! Ce zapada, nu vezi ca vine primavara? Nu stiu de ce se agita al doilea Raspuns anonim, nu am zis nimic de rau. Si mie imi plac moldovencele, chiar sunt insurat cu una... de peste Prut. Iar criteriul dupa care am ales-o nu a fost ca are un IQ peste medie, si ca e frumoasa, ci pentru vreau sa le fac in ciuda invidiosilor!winking
Babyblue, am ales moldovencele ca sunt mai multe...venite in Bucuresti.
Raspuns anonim, ma tem pentru tine...ca vei ajunge domnisoara batrana. E bine sa ai o cariera. Dar cel mai bine e sa-ti traiesti viata cat mai intens. Probabil pentru tine cariera inseamna sa-ti traiesti viata, si atunci, toata lumea e multumita (de ex. cele 21 de zile de concediu pe an, eu prefer sa le petrec in locuri unde nu am mai fost, sa cunosc lume, sa socializez, iar tu la birou, calculand cate zile mai ai pana ajungi un mic directoras - scuze de pleonasm).
GresitaEintrebarea, stiu cum e cu vodka in partea de nord, respectiv Ukraina si Rep. Moldovawinking Si intr-adevar, unii dintre barbatii moldoveni sunt cam grosolani cu femeile, dar asta in randul oamenilor saraci care-si gasesc alinare in alcool. E cam trist. Vad scene de genul asta si in Bucuresti, cu "äctori" moldoveni.
Dar eu nu ma refer la oamenii astia, lucratori in constructii, necalificati. Eu ma refer la femei intelectuale, frumoase.
Si eu sunt din moldova, mai exact Onesti, nu chiar vecin de bloc cu Nadia Comaneci, dar pe-acolo. Am ales Bucurestiul pentru cariera, dar nu mi-am neglijat niciodata placerile. tongue
Liada, stii de ce?
Iti spune Raspuns anonim (primul).winking

| Mike_7143 explică:

Raspuns anonim (al doilea), esti complexata, femeie! NU mai fi, nu mai casca gura la toti badaranii, ca aia nu au mai mult de 10 clase. Sunt ca niste copii tampi. De ce sa te superi cand un copil rade de tine? Daca il intrebi de ce rade, nici nu stie ce sa-ti raspunda. Asa ca, stai linistita. Trateaza cu ignoranta toate misto-urile. Razi tu de ei, ca-s batuti in cap, la propriu.
Fii isteata!winking

| Mike_7143 explică:

Ce funny esti, gresitaEintrebarea! Si ce mult imi ia sa-ti scriu numele.
cryssa, bine ca nu am pisica.

| Mike_7143 explică:

happy Da, ce sa mai! nu m-am gandit! laughing

| babyblue a răspuns:

Hm...interesantă întrebarethinking
Ce te-a făcut să ajungi la o asemenea concluzie?
Scuză-mă:curiozitatea mă macină... Iţi pun eu o întrebare?
De ce ai ales moldovencele, si nu cele din Ardeal, Banat, Dobrogea. etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om plecat de la anumite conditii si ajuns undeva mai sus e intr-o continua ascensiune.Inseamna ca au aspiratii mai inalte si-mi pare rau sincer ca nu esti una dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind esti in ascensiune faptul in sine primeaza inaintea altor "interese"de ordin sentimental.Sint bazate pe cariera si privesc o anumita relatie cu un anumit partener ca pe ceva minor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate! da ce naiba aveti cu cele din moldova?! doar pentru ca sunt mai destepte si mai frumoase va este ciuda acum pe ele! ia ganditi-va putin: de unde sunt majoritatea oamenilor care sunt cu adevarati inteligenti(Ion Creanga, Mihai Eminescu) de unde credeti? din Bucuresti? Frate da va credeti asa de destepti.nu mai exista nimeni ca voi.chiar o data eram undeva in bucuresti si cand o auzit de mine o inceput sa rada.oh go on.rusine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca aici vin cele ce vor un trai mai bun, sau sa se afirme...