| fatutzaanutza a întrebat:

big grin Acum va innebunesc cu baiatul alabig grin da de cand is indragostita de el nu stiu ce fac la ore da imi vine sa vb cu colegele sau cu el sa nu fiu atenta si porcarii din astea de ex intr-o saptamana vb la tel cu cineva in ora cryingda n-am ce face nu mai ma pot concentra in ora tot la el imi zboara gandu:X

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Incearca fi atenta la ce preda.

| Lorelai a răspuns:

Pai e normal sa fie asa cand esti indragostita. Nu-ti face probleme, asa e "indragosteala", bucurate de ea.sau mai bine zis de elhee hee

| pisicutsa a răspuns:

Mmmmda, oare voi întîlni vreo fată la vîrsta aia adolescentă, măcar o fată care să nu se gîndeacă la băiat. Ştiu ca atare aşa fete, e greu să fii ca una din ele. Trebuie să te iubeşti şi să te stimezi, altceva nuştiu de ce nu te poţi gîndi la altceva

| fatutzaanutza explică:

Cum pot face sa ma concentrez big grin

| Agda a răspuns:

Asta se intampla pentru ca iti place sa te gandesti la el si ca nu faci niciun fel de efort sa revii cu picioarele pe pamant.
Pana la urma oameni suntem, iar orice mare iubire e un proces de 'autosugestie'. Mai mult iti inchipui si. ti declari tie ca. l iubesti decat il iubesti cu adevaratlaughing.
Cauta altceva, concentreaza. te la ce. ti place (in afara persoanei lui) si, fii si tu atenta la orelaughing. O sa ai nevoie de ceva cunostinte pe viitor. Baietii vin si treaca. Probabil peste un an (sau mai putin) vei vorbi la fel despre altul.