| LorenaAnca a întrebat:

Bun,deci am si eu o problema. Deci,intr-o zi a venit la mine o colega si mi-a spus ca prietena noastra (tot de la noi din clasa) e geloasa pe noi pentru ca baiatul pe care il place ea nu o baga in seama si sta doar cu mine si celelalte fete. Evident,acea prietena nu stiu acum ca si eu am aflat de gelozia ei. Faza e ca,daca acel baiat bate palma cu mine,ea vine la mine si zice ca eu sunt indragostita,ca el ma place pe mine. Cred ca adevarata chestia "ca lui ii place de mine" deoarece mi-a cerut odata sa fiu cu el,dar eu nu vreau. Il cunosc de la gradinita si chiar nu ma atrage. Il pot considera doar un prieten si nimic mai mult. Totusi, ce ar trebui sa fac? Sa vorbesc cu el sau sa vorbesc cu colegele mele impreuna sa lamurim situatia si sa ii spunem ca nu are de ce sa fie geloasa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamureste situatia, si vorbeste si cu colega ta geloasa, da cartile pe fata, pentru ce sa se uite colega ta urat la tine cand tu de fapt nici nu il placi, de ce sa nu fii prietena la amundoi?

| Satango a răspuns:

Buna!
Spui ca nu te atrage acel baiat, nu e asa? Posibil ca el sa nu fi inteles asta, chiar daca tu i-ai spus acest lucru deoarece el ar fi putut intelege ca esti mai timida sau ca iti e rusine sa ii spui ca ''il iubesti''. Ai zis ca el sta mai mult cu tine si alte fete. Pai nu crezi ca ii acorzi prea multa atentie? Poate asta il faci pe el sa creada ca intre voi ar putea fi ceva. Vorbeste cu el si lamureste-l, spune-i ca nu sunt sanse ca voi sa fiti impreuna. In legatura cu prietena ta ce conteaza? Daca el nu o place degeaba ea il place pe el, ca sa mearga o relatie trebuie sa amandoi sa se placa. Dar puneti o intrebare : '' Il plac pe X ( acel baiat)? ''! Sper sa nu te superi, imi spun parerea mea, nu pot sa te ajut mai mult din ceea ce mi-ai zis decat cu niste simple pareri. Bafta!