| -TattO- a întrebat:

Da, si intrebarea cu "o sa ma marit dar nu o sa fiu asa de proasta sa stau la cratita" nu prea am pus-o degeaba.
Bolboreseam asa cu prietena mea si ea singura a zis asta. Nu ca m-ar deranjaza asta pentru ca nu os a zic " hai fata fa ceva de mancare ca te omor sau nu stiu ce" dar imi tot da de inteles ca e si ea fitoasa. A zis ca a durut-o ce am zis deoarece nu e asa, ca nici prietenii ei nu i-au zis asta. Odata i-am zis-o in fata pe strada ca are si ea niste fite. Dece? pentru ca se tot lauda ca tatal ei ii face toate voile. Daca azi vrea nu stiu ce aia ii ia si tot asa. Nu ca m-ar deranjza dar m-am simtit putin umilit sa zic asa. Nu stiu de ce. Dar parca ma trata ca pe ceva ce eu nu pot avea sau ceva de genu. Abia este in clasa a 10'a si deja se viseaza pe tron. Nu e vorba ca ea a platit pe undeva sau ma rog. Cand tot am iesit in oras eu am platit mereu. Peste tot. Am condus-o acasa mereu, i-am luat flori, ii arat ca o iubesc. Ii spun mereu ca o iubesc si toate cele. Dar? eu nu prea primesc mai nimic in schimb.
Chiar si daca atunci cand ne plimbam ii zic asa in gluma de una de alta ca sa vad cum reactioneaza ea, linistita si cu raspunsuri care dau de inteles "daca vrei, du-te la ea" doar ca o zice pe alt mod si nu se agita su ceva. Asta inseamna ca tine la mine? Dar daca eu ii zic de un baiat, un fost de al iei care incepe sa o caute(de obicei pe facebook ii lasa tot felul de intrebari) imediat se supara si tace sau face ca racheta ca de ce trebuie sa ii aduc aminte de el.
Ce sa mai inteleg? Nu prea se complica ea asa, Oare pentru ca stie ca o iubesc prea mult? Sincer asa este si nu stiu ce sa fac in privinta asta. Uneori simt ca eu sunt ala "slab" si ea cea "puternica" din tot.
Nu prea da semne ca i-ar pasa de mine. La telefon vorbim cam 1 data pe zi si aia 2 minute apoi zice ca sa intram pe mess. Pe mess ce sa fac? eu nu prea stau pe mess. Cand intru ori ca e idle ca o mai cheama ai ei ori ca nu prea zice nimic.
O inteleg ca ea crede ca dupa ce termina scoala ori pleaca altundeva in alta tara ori sta aici si nu stiu ce se va face dar, se comporta uneori ca si cum ea ar avea totul si eu sunt un nimic. Eu ii spun ca mi-a fost dor de ea, ca vreau sa o strang in brate si etc. deseori raspunde " da, si eu" Ce ma sfatuiti? zice uneori ca sunt gelos, dar nu o caut din 3 in 3 minute la telefon sau altundeva, ca nu am cum. Mai intreb deseori cine e ala, pe facebok sau inrealitate. Nu imi da multe detalii mai ales daca e un fost.

1 răspuns:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Tu esti un tip de treaba
ea mai mult.nu stiu cum sa zic
dar nu te respecta ca ceea ce esti si cred ca vrea sai dai si luna de pe cer cam asa cevasad