| -TattO- a întrebat:

Si, sa va mai povestesc ceva?
Pana la urma am discutat cu prietena mea despre "indiferenta" ei.
Am intrebat-o daca s-a plictisit de mine, daca nu ma mai vrea pe langa ea si din astea. A raspins ca nu. Adica ca ma vrea, ca nu e mai bine sa nu mai fiu.
A zis ca a incercat sa se schimbe, dar se pare ca nu se simte bine asa.Nu e in "pielea" ei si ca nu ii e bine.
Am zis ca "ok" (apai nici nu mai inteleg) si i-am explicat ca sa fie bine pentru am2 sa nu mai fie asa. Ea imi tot zice ca nu e/a fost indiferenta. Mie asa mi s-a parut.
La telefon nu zice nimic special, ci ma intreaba pe mine "ce mai zici" sau ceva genu asta. Imi raspunde asa scurt la intrebari. Nu prea vorbim noi mult la telefon, nu cred ca ii place din cate vad. Daca era zicea sa vorbim, nu? Ma suna mai mult in cazuri mai complexe, gen trebuie sa ne intalnim ci sa stabilim ora. Da nu imi zice nimic special la telefon ci se comporta ca si cum as fi amicul ei. O inteleg ac nu poate fi dulce sau mai intelegatoare, dar uneori a fost. La inceput, prima si a 2'a zis. Apoi? acum la fel. Pe mess tace si nu zice nimic, o intreb ce face si imi raspunde si dupa 15 minute, un raspuns aiurea.
Faza e ca tin la ea, o iubesc si mie imi e mai tot timpul dor de ea.
In ultimile zile ne-am intalnit mai mereu, mereu o sarut eu, ea nu stiu daca m-ar saruta decat la despartire. De mana tot eu trebuie sa "iau initiativa"
Ce ma amuza? atunci cand suntem de mana si din fata vin colege/colegi/prietene de'ale ei mai intai incepe sa rada, apoi cand trec aia pe lg noi ii saluta. Nu am vazut-o sa se fereasca de ceva anume. Am intrebat-o daca are retineri sau ceva, a zis ca Nu.

Mai nou am intrebat-o ce o deranjaza la mine, nu prea a vrut sa imi spuna dar am tras-o de limba. si mi-a zis ca sunt gelos dar nu stie daca e neaparat defect. Eu am facut-o sa se simta bine asa cum este ea, ca zice ca are 1000 de defecte.

Nu mai stiu, am zis ca maine sa o las in pace, sa nu ii cer sa ne mai intalnim. Sa o las sa iasa cu cine vrea ea. Poimaine nu stiu. Maine nu cred ca o sa dau de ea. Astept sa vad daca o sa ma sune maine sa zca ceva. Dar nu o vad sa zica "ne mai vedem si noi?" dar imi e asa greu sa accept asta.

Oare ce sa mai fac? ce parere aveti despre ea? eu nu mai stiu. Crede ca are defecte incat nu se gandeste si la mine.

8 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Eu zic sa o lasi, nu-i mai da niciun semn de viata un timp (stiu ca e greu, dar incearca) o sa vezi daca sesizeaza lucrul asta, atunci va lua legatura cu tine si te va cauta ea prima.sau daca nu, curaj si mergi inainte!

| smile a răspuns:

Buna! din cate vad o iubesti mult insa comportamentul ei lasa de dorit. Vorbeste cu ea si explica-i ca sunteti iubiti nu amici si ca este foarte rece cu tine.Eu nu iti spun sa te desparti de ea insa daca eu as fi in situatia ta as fi parasito. dc? nu merita dragostea ta trebuie sati acorde atentia de care ai nevoie si pe care o meriti.succes

| alone a răspuns:

Exact asea e si prietenul meu in ultimul timp, nu zice ca al deranjeaza ceva sau macar sa-mi zica cu c gresesc dar pur si simplu se indeparteaza se plange ca il iubesc prea mult si nici nu-si mai aminteste sa-mi spuna ca ma iubeste si eu plang pana mi se usuka ochii si nu mai stiu c sa fac sa fie bine... oameni astea nu st d p pamant ei nu stiu sa pretuiasca c au si se cred cei mai cei c egoisti pot fii!

| denysame a răspuns:

Ea are parte de un adevar prieten.ca s'o spun asa si iroseste sansa.cam ciudat.va da de un baiat foarte rau si o sa isi aduca aminte de tine.nu stiu depinde de tine. daca vrei sa fie cu 2 fete si sa se poarte cu tine ca un strain' ramai cu ea. daca si tu te'ai saturat sa fi in loc de IUBIT un fel de amic nici atat despartate de ea... oricum o sa gasesti o prietena macar sa te'pretuiasca ca ti atat la ea...

succes!

| Aiicha a răspuns:

Nu are rost sa iti mai pierzi timpul cu ea cauta-ti o persoana care sa te iubeasca neconditionat, nu doar pentru 2-3 zile.Cred ca ar trebui sa ii redai libertatea, cred ca asta vrea. sad

| EnaS a răspuns:

Bună! Poate are nişte probleme pe cap, şi vrea să fie sigură. Nu vrea să te rănească însă cred că nu poate fi altfel. În plus fiecare îşi arată afecţiunea în felul său. Mai las-o câteva zile, 5-6, poate îşi revine şi te caută ea

| Geocap a răspuns:

O fata dificila e urat cand te incurci cu fete din astea dar acum nu stiu mie imi pare putin cam indiferenta no baga in seama 2 sau 3 zile sa vezi te suna sau macar incearca sa vb cu tine pe mess daca te contacteaza invreun fell atuncea tine la tine dar ai grija ca si ea ar putea sa interpreteze altfel asta asa ca ai mare grija

| GabiArian22 a răspuns:

Frate stiu prin ce treci si eu am fost o vreme asa dar la mine s-a incheiat totu printrun simplu 'nu mai vreau sa fiu cu tine, pa' ceva de genu deci incearca sa vb f serios cu ea poate fi influentata de cei din jur de unele vorbe ( stii ca intotdeauna se va gasi cineva care sa vorbeasca despre voi 2 lucruri rele )
Parere nu o cunosc ca sa am o parere despre eahee hee cred ca tu ar trebui sa o cunosti mai bine dar ai grija si nu mi-a lua in nume de raw dar... de la indiferenta la despartire nu e decat un pas incearca sa rezolvi problema daca tii la ea cum ai spus e f trist sa te desparti de o fata pe care inca o iubesti ( mie mi s-a intamplat chiar ieri)... tinene la curent sall