| Reebca a întrebat:

Dacă a încercat sa își introducă penisul in vaginul meu încercând sa ma dezvirgineze, dar neprotejat, sunt șanse sa rămân însărcinată?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata sau femeie dar nu numai ea ci la fel de bine si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care sunt pe punctual de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa stie, sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, sa fii deja informat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand ca si CONDITIE PRINCIPALA pentru ca fata/femeia sa poata sa ramana insarcinata, in mod obligatoriu sexul trebuie sa fie intretinut in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica zilele situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei, atunci cand deja exista un OVUL VIABIL in uter, ovul care sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma, (cu precizarea ca NU exista in lichidul preejaculator). si 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceea, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. In acest caz doar TU singura, esti cea care ar fi trebuit sa stii precis/exact in ce moment al ciclului menstrual ai fost in momentul amintit. Numai TU poti sa apreciezi daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcina. In concluzie pe baza datelor prezentate insa insuficiente de a se efectua o analiza obiectiva, se poate considera ca probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă doar a vrut și nu te-a penetrat și nu a ejaculat în tine nu poți rămâne gravidă.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Probabilitate 50% :'(; tu stii cel mai bine unde a ejaculat

| Reebca explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu a ejaculat in mine dar îmi e frica de lichidul Pre-ejacuator

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Reebca):

Daca a ajaculat la 2-3 secunde dupa ce a iestit din tine: putin probabil sa fi ramas gravida

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Daca o face cu mare grija si stie cand sa iasa atunci nu.

| ShamelessQboy a răspuns:

Doar dacă a ejaculat in vagin!