| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Daca acum doua saptamani am facut sex neprotejat si as face un test de sarcina ar iesi daca sunt sau nu? sau ar mai trebui sa astept o perioada pentru a fi sigura de rezultat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca e pozitiv, atunci te poti baza pe el. daca e negativ, atunci are o siguranta de maxim 60%. Testul atinge siguranta indicata pe ambalaj, adica cam 98%, daca este facut la minim 21 de zile dupa contactul sexual din urina de dimineata sau la minim 24 de zile de la contact din urina de peste zi si repetat dupa inca 3 zile, in aceleasi conditii.

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ar iesi ca. nu stiu.happy ar iesi daca esti sau nu.

| Cătălina a răspuns:

Suficient timp pentru a primi verdictul. Bafta, si sa iasa ceea ce iti doresti.

| ElenaMaria a răspuns:

Cel mai bine e sa il faci dupa 3 saptamani.Iti doresti acest copil?

| membrugirl2010 a răspuns:

Sigur esti insarcinata.

| tinkerBELL_2566 explică:

Mi-am facut test vineri seara a iesit negativ, si sambata mi-a venit ciclul:Xsunt very happy si multumesc tuturor pentru raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai astepta

| Dorinta_4956 a răspuns:

2 saptamini e o perioada suficienta pentru ca un test de sarcina sa-ti de-a un raspuns corect, fugi si cumpara unul ca sa stai fara griji, succes!