| Laura_5556 a întrebat:

Daca aflati ca persoana pe care o iubiti vrea sa inceapa o realatie cu altcineva cum reactionati:-

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu este prea usor sa treci prin asa ceva. Dar nu prea ai cum sa impiedici vointa celuilalt. Incearca sa-ti impui sa-l iubesti in continuare, dar intr-un alt mod decat cel de pana acum, si anume, total altruist. Daca iubesti cu adevarat pe cineva, ii doresti fericirea oriunde si-o gaseste el, nu neaparat langa tine. Este o arta si sa pierzi. Iti doresc multa liniste in suflet si un barbat care sa te merite cu adevarat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mas simti prost dar asta ar fi viata ce sa-i faci, as pierde legatura cu ea zicandu-i ca nici sa nu mai aud de ea

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În primul rând, nu există să iubeşti pe cineva fără să fi avut efectiv o relaţie cu acea persoană. Iubirea apare în timp nici într-un caz după câteva săptămâni de relaţie sau, mai rău, fără să fi avut vreodată efectiv o relaţie.
Aşa că, întrebarea ta reformulată ar fi: "Cum reacţionezi dacă afli că persoana de care te simţi atras vrea să înceapă o relaţie cu altcineva?"
Şi răspunsul ar fi că poate-s un pic dezamăgit, DAR dacă nu i-am spus niciodată că mă simt atras de ea şi practic persoana nu cunoaşte atitudinea mea în raport cu ea, atunci oricum nu are nicio vină şi de asemenea nu are niciun rost ca eu să mă lamentez. Am avut ocazia, am ratat-o, asta e!
Salut.

| Razvan a răspuns:

Atat timp cat nu am facut nimic ca sa il fac sa inteleaga ca imi doresc o relatie cu el, nu am de ce sa ma lamentez inutilwinking

| evelynne a răspuns:

Suferi, nu? Ca orice om... Te aflii in situatie?

| membrugirl2010 a răspuns:

Ma oftic.
Am o fata in scoala care se imprieteneste cu potentiala prietena a celui pe care il place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de unde ai aflat asa ceva? uneori sunt inselatoare vestile chiar si ceea ce vezi poate fi inselator, asa am patit eu acum 2 saptamani dar a fost vorba despre cu totul altceva sfatul meu este sa nu reactionezi pripit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pun intr-o presa hidraulica si o strivesc de-i ies toti creierii si ochii! Nu glumesc! Be aware!

| Laura_5556 explică:

Da evelynne...sufar ca orice om:-