| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai dintii curati si albi doar ca sunt strambi vei fii vazut ok sau nu prea

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe langa curatenia impecabila a cavitatii bucale, o importanta din ce in ce mai mare o reprezinta atat aspectul cat si forma dintilor. Din acest motiv tot mai multi dintre tinerii adolescenti accepta sa indure destul de multe frustrari, doar cu scopul unic de a-si alinia cat mai perfect dintii cu ajutorul aparatelor dentare. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

E foarte important să ai dinții curați, dacă sunt strâmbi există o rezolvare: aparatul dentar.

| Ale5184 a răspuns:

Daca nu ai aparat, slabe sanse sa ai dintii drepti. Asa ii au toti. Important e sa fie curati.

| Spartacus12345 a răspuns:

Vei fi vazut cum trebuie, gandeste-te cati oameni din lumea asta au o dantura perfecta. Important e sa iti speli dintii si sa nu iti miroase gura

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

Bineinteles. Igiena si sanatatea dintilor trebuie sa primeze. Apoi cat de albi sau drepti sunt.