| Tedystrazi a întrebat:

Daca ai facut sex si dupa 3 saptamâni ti-a venit menstruația mai sunt șanse sa rămai gravida? love struck Fundaaaa love struck

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu daca ti-a venit ciclu nu esti bortoasa, bravo ai scapat nebunooo :X :X :X blushing :*

| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia se porneste DOAR in cazul in care ovulul NU A FOST FECUNDAT si in consecinta nu s-a format o sarcina.Menstruatia reprezinta in fapt sfarsitul unui ciclu de reproducere, in consecinta se elimina ovulul "mort"/ degenerat impreuna cu endometrul formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul in cazul formarii unei sarcini. In cazul in care menstruatia este comparabila cu cele anterioare, ca durata, cantitate, culoare, flux zilnic de menstra, etc. inseamna ca este una normala si nu poate fi considerata ca o menstruatie falsa peste o sarcina.

| neutrino a răspuns:

Vorbesti de sanse sau de risc! Riscul este minim, dar exista si ciclu fals!

| Felys a răspuns:

Exista ciclu peste sarcina, mie mi s-a intamplat cu fata, doar ca eu am vrut sa raman, problema e ca am calculat gresit si am avut impresia ca am nascut prematur, numai ca venise ciclul o data peste sarcina si am gresit la socoteli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Fii pe pace, nu esti tu asa de norocoasa sa ai un bebe nedorit