| motzata a întrebat:

Daca ai o relatzie d lunga durata si tzii la persoana iubita si o iubesti ce e asa rau in a tine si la un prieten? la un prieten tzii ca la un frate si la persoana iubita tzii ca la ochii din cap... e ceva rau in asta?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu e nimic rau in asta. Dar trebuie sa ai grija pentru ca aceea prietenie se poate transforma in ceva mai mult. Trebuie sa fii atenta nu doar la sentimentele tale cat si la cele ale prietenului. Uneori se confunda lucrurile. Daca este gelos iubitul incearca sa ii arati ca il iubesti. Trebuie sa dai dovada de diplomatie pentru a-i pastra pe amandoi alaturi.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e nimic rau. E absolut normal sa ai prieteni si sa tii la ei, atata timp cat prietenia nu se amesteca cu amorul.

| Razvan a răspuns:

Tu zici asta, crezi asta, e binewinking
Dar iubitul tau nu cred ca e de acord cu asa numitii "fratiori" ai tai pentru ca "adulmeca" pericolul.Crede ca te leaga mai mult decat o prietenie frumoasa de respectivul baiat, deci are concurentawinking

| CevaNormal a răspuns:

Uite ca in ziua de azi nu e chiar atat de bine asa ceva. Fii de acord ca nimeni in afara de iubitul tau nu tine la tine atat de mult. Daca o fata tine la un baiat in afara de iubitul sau, eu ma refer nu la pers. cu gradul de rudenie mai mult de 1, aceasta metoda nu o sa duca la bine, sfatul meu este sa te gandesti mai bine inainte de a afirma ca tin la baiatul asta ca la un frate, pentru ca el nu este fratele tau, si iubitul tau are toate drepturile sa fie suparat pe tine. good luck

| Dizzydizz a răspuns:

Nu atata timp cat ai limita la prieten.
Cat ii impui respect totul e okhappy
Daca o ia razna at ar trebui sa renunti la el

stiu dc intr
probabil iubitul e gelos pe vreun pr

O fi gelos.

Mai ales daca pr acela te place
am trecut prin asta

| viatadecacatt a răspuns:

Nu, dc ar fi? Normal ca ai voie sa tii si la un prieten, insa nu in masura sa fii infidela, doar asa ca prietenibig grin

| georgiana a răspuns:

Normal ca nu este rau, poti avea si prieten.

| motzata explică:

Ce bine ar fi de-ar gadi toata lumea ca tine...normal ca la un prieten...mai ca la un frate:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e rau.ai un iubit si o rezerva la iubit. tu pe cine vrei sa adormi? pe rezerva nu-l iubesti acum, te iubeste el si spera sa fii a lui. daca-l intrebi te va minti, da numai el stie ce e in inima lui.asteapta sa te insele iubitul si sai plangi pe umar.asta-l va face fericit.si tu vei avea un sprijin pe care de mult ti l-ai pregatit.am trecut prin asa ceva si stiu.ma minteam singur si cand ne-am dat seama ne-am mintit reciproc si dureros.nu se merita.

| daiia a răspuns:

Nu, nu e deloc rau.pentru ca a iubi si a tine la cineva nu e tot una. dar cum spun si alte pers.trebuie sa ai grija sa nu-l faci gelos pe prietenul taubig grin

| kityme28_5950 a răspuns:

Nu e nimic rau inasta...prieteni vei avea mereu si e bine sa te gandesti si la ei, pentru ca altfel vor crede ca daca iti gasesti pe cineva "ii arunci cat-colo", cea ce nu cred ca e adevarat. sper ca ai inteles.