| ashley26pink a întrebat:

Daca ai primul tau prieten, trebuie neaparat sa ai cu el si primul sarut?(nu pe obraz...pe gura)

Adica ma refer daca baietii tin neaparat la asta sau pot lasa fata sa faca ce vrea ea si cand vrea ea.

Am 12 ani.

11 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Daca baiatul vrea sa te sarute pe gura, o face el, nu cere voie, si totul vine de la sine.

Dar la 12 ani iti arde de iubiti?!?! Vezi-ti draga de scoala!

| Lorelai a răspuns:

Un baiat nu trebuie sa fortete sau sa oblige o fata sa faca nimic daca ea nu isi doreste. Nu este o regula daca ai un prieten sa te si saruti cu el. Asta o faci daca simti tu!

| alonet a răspuns:

La varsta ta consider ca e normal sa ai si tu parte de ganduri cu privire la baieti, problema e alta: aceea ca acel sarut aduce cu el tot felul de dorinte, care se pot transforma in tragedii! banuiesc ca nu iti doresti sa iti transformi viata in calvar deoarece ai deschis "cadoul de craciun" inainte de 25 decembrie. asta pentru ca daca deschizi "cadoul de craciun" inainte de 25 decembrie pierzi bucuria si fericirea momentului de a te bucura de cadou la vremea potrivita, si aici ma refer pana si la un tinut de mana, caui i-o dai?
primul tinut de mana nu va mai fi niciodata primul
prima imbratisare nu va mai fi prima niciodata
primul sarut daruit nu il mai poti darui niciodata
virginitatea nu o mai poti darui inca o data nimanui niciodata
curatia ta nu poti sa o mai ai niciodata!
esti dispusa sa renunti la toate acestea doar pentru ca nu ai avut rabdare?

| yanny`s a răspuns:

Esti micuta acum, dar nu stiu. in zilele noastre majoritatea sunt niste lupi infometati care vor sa ne manancelaughing

ai grija cine va fi primul tau prieten si cum se va comporta cu tine:*

| Silviu591 a răspuns:

Imi place ca ai pus la sfarsit varsta rolling on the floor) inainte sa intru aici ma uitam la ce ai scris.si chiar ma intrebam ce varsta ai laughing))

logic ca a avea un iubim trebuie sa te si saruti cu el. daca nu vrei inseamna ca nu`ti place de el.ca nu-l iubesti.oricum.nu trebuie sa te preocupe pe tine chestiile astea. spor la invatat

| blonduu a răspuns:

Au Doamne, ce raspunsuri ai primit mai inainte. Denysa daca tu simti ca este momentul potrivit, saruta'l. Daca il placi cu adevarat: daca incearca sa te sarute, nu ezita altfel vei regreta dupa. Fii sigura ca pe cand vei ajunge pe la 16 ani nu te va mai preocupa ideea asta. Crede'ma ca nu o sa te intereseze primul sarut, decat urmatorul! Bafta

| maryana5 a răspuns:

Hehe...primul meu saryt a fost cu ani in urma big grin aveam 8 ani whistling

sa nu-l mai spun pe ala de la grădi blushing

| iuliaoprea a răspuns:

Nu este o regula. Depinde de ambii parteneri. Sfatul meu este sa mai ai rabdare, mai asteapta putin. Esti prea tanarahappy

| gux2 a răspuns:

Nu fa nimic doar din obligatie primul tip sarutat de mine asa aa fost nu o sa simti nimic eu acum fac diferenta dintre primul sarut obligat oarecum si retu si ai si 12 ani mai asteapta s-ar putea sa te simti constransa daca faci ceva din obligatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te săruţi când simţi că asta trebuie să faci şi când eşti pregatită. Nu trebuie să te săruţi cu primul, te săruţi cu care vrei.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alonet a dat un raspuns foarte bun si sunt de acord cu el