| GoDiePlease a întrebat:

Daca am avut contact sexual neprotejat si mi-am dat drumul inafara, iar apoi prietena a urinat, scad sansele de a ramane insarcinata?

9 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Faptul ca a urinat nu are nicil legatura cu ''mi-am dat drumul afara''. Deodata ce ai ejaculat in afara, nu exista risc de sarcina. Asta doar daca nu aveai spermatozoizi pe uretra.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Poate sa se pise si de 3 ori, spermatozoii nu se elimina prin pisu. daca nu ai ejaculat inauntru NU ramane bortoasa, unde ai ejaculat afara? ai patat mobila?

| corbulalbrosu a răspuns:

Cand se face sex penisul este introdus in vagin care este o gaura cu diametrul mare. Cand o fata se urineaza ea elimina urina printr-o gaurica foarte ingusta numita uretra care este situata la circa 1 cm deasupra intrarii vaginale. In concluzie prin urinare nu se poate "spala" si elimina sperma din vagin.In cazul tau chiar daca ai ejaculat in exterior tot raman o foarte mica posibilitate de sarcina dar numai in cazul in care sexul s-a produs in perioada fertila sau chiar in ziua de ovulatie. In orice caz probabilitatea de sarcina este una extrem de mica.

| neutrino a răspuns:

Sansele nu scad, riscul se micsoreaza putin.

| AliGab a răspuns:

Mai studiaza ceva anatomie si apoi o sa afli. revin cu replica: prostia evolueaza progresiv cu tehnologia informatiei

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Scad si nu prea...De ce va place voua sa jucati ruleta ruseasca? Ha?

| DepravatRo a răspuns:

S-a pi**t unde? Pe sl***z? Daca da, atunci nu e nicio problema, sigur nu e gravida.

| RaissaM a răspuns:

Ce treaba are sperma ta cu urina ei? E degeaba. O fata are 2 gauri, pe una se pisa pe una se ***.

| starall a răspuns:

Buna,nu poti ramane insarcinata, stai linistita, dar daca vrei sa fii siguta ia-ti un test d sarcina