| Alinut456 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat cu iubita mea, dar nu mi-am dat drumul in ea si mentin ca inainte de actul sexual am urinat, poate ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Urinarea efectuata inainte de a incepe actul sexual reprezinta o masura de siguranta si de precautie prin care este eliminata atat posibilitatea cat si probabilitatea de a mai putea sa existe vreun spermatozoid in continutul lichidului preejaculator, care oricum se va scurge insesizabil din penis in vagin pe toata durata cat este intretinut actul sexual. De asemenea este cu totul imposibil sa ia nastere sarcina in situatia in care in mod absolut sigur nu ajunge sperma in vagin, chiar si daca respectivul act sexual este intretinut in una sau in toate zilele care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual. Daca barbatul detine/are suficienta experienta sexuala incat este pe deplin capabil sa-si controleze, coordoneze si sa retina perfect ejacularea, doar atunci si doar in acel caz metoda de protectie realizat prin coitul intrerupt, poate fi practicat cu relativ ''succes'' oricand/indiferent in ce moment al ciclului menstrual are loc/este intretinut actul sexual. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida pentru ca nu ai ejaculat in ea.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu poate rămâne însărcinată