| Sara2 a întrebat:

Daca am avut un contact protejat fix in perioada fertila, si la sfarsit sus unde se finalizeaza rotirea prezervativului avea mult lichid alb si ma gandesc eu ca e posibil sa se fi scurs vreun strop de sperma din prezervativ nu stiu ce era acel lichid, iar menstruatia mi-a venit normal e posibil sa fiu insarcinata?

1 răspuns:
| bustamante a răspuns:

! nu! nu! nu!
Lichidul acela alb este ori sperma ori rezultatul ca tu ti-ai dat drumul.
Poti ramane gravida doar daca se sparge prezervativul inaintea ejacularii sau daca are dubla ejaculare in procent de 80%!
Mai era o intrebare mai jos ca au fost impreuna 2 ani si s-au despartit si ca au facut-o ultima oara neprotejat si a luat-o oral si i-a bagat-o iar... din nou nu poate ramane gravida asa usor! ca sa fecundeze 1 ovul trebuie sa plece cam 100 ml de sperma sa ajunga la ovul cam de 10x mai putin ''drumul parcurs ii incetinesc spermatozoizii si nu ajung la destinatie mai mult de 50% mor pe drum!
Sfat fa un test de sarcina este 15 ron!