| anonim_4396 a întrebat:

Daca am cautat "porno" pe google si am dat la imagini iau virusi?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Nu. De fapt nici daca te uiti la, nu iei virusi daca nu intri pe site-uri obscure.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti lua virusi daca salvezi pozele in pc

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, nu.

| Andrei33Eftimov a răspuns (pentru mihai69):

Cum adica?

| mihai69 a răspuns (pentru Andrei33Eftimov):

Adică: google verifică paginile pe care le listează ca să nu conțină viruși / malware, dar unele site-uri știu să fenteze acea protecție și te redirectează spre pagini care au conținut periculos. Sau afișează ferestre pop-up cu așa ceva.
Dacă stai doar pe pagina cu rezultatele căutării (pe google) nu e pericol.

| GHoST013 a răspuns:

Nu. Google este bine pazit, nu iei virusi de pe google imagini.