| Biancasata a întrebat:

Dacă am făcut sex protejat în perioada fertila pot rămâne?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca metoda de protectie aleasa si folosita a fost adecvata si si-a mentinut rolul si rostul pe intreaga perioada a sexului de a nu permite sa se poata forma o sarcina, inseamna ca in acest caz orice stare de ingrijorare este inutila. Toate metodele de protectie existente si folosite au fost inventate cu scopul de a permite sa se intretina contacte sexuale si in perioada fertila a ciclului menstrual iar la finalul sexului cand se produce ejacularea spermei, barbatul sa nu fie nevoit sa se opreasca din coit, sa-si scoata penisul din vagin pentru a ejacula sperma in exteriorul vaginului. Daca sexul protejat a decurs normal si fara incidente formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA atat d.p.d.v. teoretic cat si practic. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Depinde daca protectia a fost bullet proof laughing)
Pana mea, nu. In teorie daca te-ai protejat nu ramai gravida

| petitconseil a răspuns:

Nu se stie niciodata.Surprize de genul asta pot aparea oricand.Trebuie sa ai doar rabdare sa astepti sa vezi daca ai pus-o sau nu ai pus-o, daca iti vine, sau nu iti vine.Stii si tu ca exceptia intareste regula.