| Diana3astd a întrebat:

Daca am facut test de sarcina si dupa mi-a venit menstruația e posibil sa fiu însărcinată?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cand ti-ai facut testuld e sarcina!
Un test corect de sarcina se face la 5 saptamani dupa ultimul ciclu menstrual, in situatia in care ai cilul regulat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatie reprezinta in 99, 99% din cazuri GARANTIA ca a inceput un NOU ciclu menstrual, fiindca in cursul ciclului menstrual abia terminat NU s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv NU s-a format o sarcina si din acest motiv NU s-a implantat nimic in ENDOMETRU. Deoarece acesta a devenit INUTIL la sfarsitul ciclului menstrual este eliminat din organism sub forma de menstra prin procesul menstrual. In concluzie producerea menstruatiei exclude cel putin teoretic in proportie de peste 99, 99% posibilitatea de a exista o sarcina. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai făcut un test de sarcină și ți-a venit menstruația înseamnă că:
- ai făcut testul prea devreme. În mod normal acesta se face la 21 de zile după contactul presupus fecundant.
- nu poți fi însărcinată dacă ți-a venit menstruația.

| Emilian65 a răspuns:

In aceasta situatie nu poti fi gravida.

| Denisa09Ax a răspuns:

Categoric nu.

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

La un moment dat trebuia sa faci un bebe!