| carmenmarianamorodan30 a întrebat:

Am facut azi un test de sarcina si mi-a apărut o linie la C si totusi nu mi-a venit menstruatia. Sunt însărcinată?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai facut testul dupa ce au trecut 7 zile de ''intarziere'' fata de ziua in care ar fi trebuit sa pormeasca sangerarea menstruala, in acel caz rezultatul negativ obtinut este corect si nu esti insarcinata. Dar daca testul l-ai facut mai devreme in acel caz trebuie sa fie refacut dupa ce vor trece cele asa zise 7 zile de intarziere a pornirii menstruatiei. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Mai asteapta. Poate are o intarziere.