| Anays1234 a întrebat:

Daca am facut un test de sarcina si a fost negativ după 3 luni de la contact. Pot sa il consider corect? L-am facut după amiaza. Si pe lângă acesta am mai facut 4 care sunt tot negative

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este corect si, in proportie de 98% nu esti insarcinata. testele de sarcina au si ele o limita, exista femei care testeaza negativ toata sarcina, nu le poti considera niciodata 100% sigure. Ginecologul te va ajuta in acest caz.

| katy a răspuns:

Nu esti gravida.Insa cea mai sigura metoda de a afla, este racoltarea de sange, faci o analiza si afli sigur.Dar dupa 3 luni, nu esti sigur daca toate testele ti-au aratat la fel.

| Betty12345678 a răspuns:

Sunt negative csf.

| pufipo a răspuns:

Eu apreciez ca daca ai fi fost insarcinata, ti-ar fi iesit pozitiv testul.
Daca ai dubii cu privire la testele de sarcina, eu iti recomand un control la ginecolog (e cel mai simplu asa)