| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un test de sarcina după 24 de zile de la contact si a fost negativ. E corect? L-am facut exact cum trebuia, cu prima urina de dimineața si celelalte instrucțiuni

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul testului de sarcina efectuat dupa trecerea a minim 21 de zile de la data de producere a ovulatiei sau de la data la care a fost intretinut ultimul act sexual neprotejat, este considerat ca fiind 100% VALID, VALABIL si reprezinta situatia existenta in urina si de fapt in uter/organism. Insa pentru a avea o siguranta maxima este recomandat ca dupa trecerea a 4-5 zile sa se faca un al 2-lea test cu scopul ca noul rezultat sa-l confirme sau infirme pe cel obtinut prima data. Rezultatul obtinut este considerat CORECT si practic sigur si exact. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Ar trebui sa il repet? Ca am avut si menstruație si testul ala negativ

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca a iesit negativ si l-ai facut corect nu esti gravida. Daca ai nelamuriri mai fa unul

| HazelEyes77 a răspuns:

Incearca sa faci altul dupa cateva zile ca sa fii sigura si sa scapi de indoieli.