| IonutValeriu a întrebat:

Daca am fost la prostituate si am folosit prezervativul si normal cat si oral, sunt sanse mici banuiesc sa fi luat vreo eventuala boala.

Dar oralul neprotejat, ce poate transmite?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Se poate transmite TOT. Pe langa bolile care au la baza bacterii, virusii se pot transmite de exemplu - ea este infectata cu nu stiu ce - are o sangerare bucala - este foarte des intalnita ( sa zicem ii curge sange de la un dinte/masea ) si hop la tine in corp. Daca vrei sa aflii cu adevarat daca esti sau nu... astepata 30-45 de zile si fa-ti analize pentru boli cubtransmitere sexuala.

| costis a răspuns:

Oralul neprotejat transmite tot, cu exceptia SIDA.

Prin contact protejat, poate, cu ghinion, vreo tulpina de papiloma.