| anonim_4396 a întrebat:

Daca am intretinut relatii sexuale, si prietenul meu nu a ejaculat, oare am ramas insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul e destul de mare si depinde de ziua ciclului menstrual in care te gaseai. Asta e o metoda de contraceptie pentru cupluri casatorite care in principiu vor sa aiba copii, doar ca nu in momentul respectiv si pentru care o sarcina nu ar reprezenta un dezastru.

| elena a răspuns:

Greu de spus, pentru a nu mai dai si altfel de amanunte...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Da. Exista spermatozoizi care migreaza inaintea ejacularii. Sunt atatea metode de protejare acum incat... e absurd sa ajungeti la avort sau sarcina nedorita. Exista si teste pentru sarcina - fa-ti unul ca sa fii linistita/nelinistita.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Da se poate, sfatu-l meu este sa te duci cat mai repede la ginecolog, daca nu ai facut de mult sex ai putea sa iei niste anticonceptinale(e bine sa le iei dupa 48 de ore). Mult succeshappy

| m24 a răspuns:

Se poate, nu este o metoda sigura!
Mai bine ai avea relatii dupa ce te-ai casatori si nu ti-ai mai pune intrebarea asta. Oare de ce tinerii isi bat joc de corpul lor?

| gyanina a răspuns:

Du-te la farmakie fato si iaty test de sarkina sau daca esti major du-te la ginekologbig grin