| hrbdnemedlelkdmee a întrebat:

Daca am introdus din nou penisul in vagin după ce am terminat primul număr capul încă fiind umed este risc de sarcina daca fata nu era în perioada de ovulație?

Răspuns Câştigător
| DeaconuCorina a răspuns:

Nu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este risc maxim, doar daca fata este in perioada fertila, fiindca ramane imediat gravida cu picatura pre-ejaculatoare, care de data asta contine sperma, de la ejacularea anterioara.

Asta este greseala fatala pe care o fac toti incepatorii si nu inteleg de ce va jucati fara prezervtiv si va supuneti acestui risc. Ma rog, este riscul vostru.

| dullcat a răspuns:

,, Sexul fără protecție este riscant indiferent de situație și poate duce la apariția unei sarcini nedorite în orice moment al ciclului menstrual, chiar și în timpul sau imediat după perioada menstruației. Foarte important de reținut este faptul că nu există un moment „sigur" al lunii, în care să poți face sex neprotejat și să nu riști să rămâi însărcinată, dar există momente în timpul ciclului menstrual în care femeia este mai fertilă și atunci sunt cele mai mari șanse de sarcină.'' - https://contracept-m.ro/blog/sex-neprotejat-dupa-ciclu/

| GeorgeCazan a răspuns:

E o întrebare retorică? Adică după... întrebi de consecințe?
Pe lângă sarcină, mai poți adauga și bolile cu transmisie sexuală...că nu ai precizat dacă ești în relație respectiva.

| hrbdnemedlelkdmee explică (pentru GeorgeCazan):

Suntem intr o relație