| Mysteryossa a întrebat:

Daca am luat pilula de a 2-a zi la aprox. 14 ore dupa contactul avut, ciclul menstrual mi-a venit pe 6 luna acesta iar mie nu imi vine regulat, insa in ultimele doua luni mi-a venit pe data de 7, ar trebui sa mai fac si un test de sarcina? am calculat 21 de zile de la contact si testul ar trebui sa il fac duminica, pe 13.nu mi-a fost rau, nu am avut nimic, doar durerile specifice menstruatiei.
(fundita si vot) :*

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Nu cred ca ai motive de ingrijorare, pentru linistea ta iti poti face totusi un test duminica.
Ai mare atentie cu pilulele de a doua zi ca sunt cam periculoase.

| Mysteryossa explică (pentru MikyMi):

Stiu,oricum e prima oara cand iau,si nu vreau sa se mai intample sad. oricum, am scris deja k nu am avut nici o problema, nu mi-a fost rau.

| MikyMi a răspuns (pentru Mysteryossa):

MireElla, nu trebuie sa-ti fie rau ca sa fii insarcinata.
Sunt doamne care nu simt absolut nimic cateva luni bune si mai au si menstruatie.
Eu am zis ca iti poti face totusi un test, doar pentru a sta linistita. Trebuie sa infrunti realitatea. Daca toata lumea iti spune ca nu esti, asta nu inseamna ca este asa, trebuie sa verifici.
Iti doresc mult noroc si sa ai grija pe viitor, caci stresul asta nu e bun deloc...

| Mysteryossa explică (pentru MikyMi):

Stiu,voi face cred un test ca sa fiu sigura.mersi pentru ajutor

| MikyMi a răspuns (pentru Mysteryossa):

Cu multa placere!
Iti doresc ca testul acesta sa fie negativ si sa fie pozitiv cand vei fi pregatita sa devii mamica. happy
Mult noroc!

| Mysteryossa explică (pentru MikyMi):

De abia am 18 ani.mai am de asteptat vreo 5-6 ani.nu ma grabeschappy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nicio sarcină la orizont!
Pa, pa.

| Gmcc a răspuns:

Stai linistita! Nu esti insarcinata! Ciclul a sters toate urmele de spermatozoizi daca acestia existau! Funda?

| Cathuzik a răspuns:

Daca iei pilula automat ai o dereglare de hormoni...asa ca ciclul poate sa iti vina intarziat sau mai devreme

| Mysteryossa explică (pentru Cathuzik):

Stiu,iar mie nu mi-a intarziat. oricum nu imi vine regulat.doar in ultimile doua luni mi-a venit pe aceiasi data.iar luna asta mi-a venit cu 1 zi inainte, deci nu asta ar fi problema.eu vroiam sa stiu daca mai are rost sa faca si un test de sarcina?

| Cathuzik a răspuns:

Parerea mea este k nu are rost...