| pussycat_9041 a întrebat:

Daca am ramas insarcinata care sunt primele simtome si dupa cat timp?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam la 4-5 saptamani de la contactul sexual pot aparea somnolenta, balonari, apoi greturi matinale sau la mirosuri puternice. Intotdeauna primul semn este intarzierea menstrei.

| madalicious a răspuns:

Intarzierea menstruatiei, sau disparitia ei, greturi dimineata, scurgeri vaginale rosiatice, durerea persistenta a sanilor si marirea lor, oboseala si somnolenta, pofte, inchiderea ombilicului la culoare, nevoie de urinare mai des, cam astea sunt cateva simptome. Insa, ca sa fi mai sigura, fa un test de sarcina la 6 zile dupa ultimul contact sexual. Daca au trecut deja 6 zile de atunci, fa testul astazi sau maine.

| Mihai7best a răspuns:

Decat sa astepti primele semne, mai bine fa un test de sarcina happy

| anaaa13 a răspuns:

Primu "simtom" e ca incepi sa scrii gresit.adica "simtom" in loc de simptom.restul vin de la sine laughing)