| anonim_4396 a întrebat:

Daca am simptome premenstruale, gen mi-au aparut cosuri, am schimbari de stare, crampe, dar menstruatia inca nu a venit dupa a 5a zi in care ar fi trebuit sa vina, sunt insarcinata? Am ciclu neregulat, ultimul act sexual a fost neprotejat dar nu a ejaculat in mine

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Ce nu intelegi cand totul este simplu si clar, odata ce stii ca ai ciclul de tip NEREGULAT nu te astepta sa-ti vina ciclul cand vrei sau crezi tu, fiindca fiind NEREGULAT vine cand vrea el, adica aleator.
Folositi intotdeuna prezervativ la sex, ca poti ramane gravida oricand cu un ciclu neregulat.
Poti face un test de sarcina daca au trecut 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Oanaoni a răspuns:

Nu ești însărcinată dacă nu a ejaculat. Mergi la doctor fiindcă e dereglat ceva la ciclul tău