| mardeamor a întrebat:

Daca as face cursul de calificare ca agent imobiliar ce ma va invata acolo? ar fi bun? astept pareri mersi

3 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

In nici un caz sex sau dragoste.

| Parmalat a răspuns:

Un curs ca lumea te va invata niste formule de calcul bazate pe suprafata terenului, amprenta la sol a cladirii, regimul de inaltime, suprafata totala construita etc... in asa fel incat tu sa poti evalua un teren fara sa asculti ce rahat mananca proprietarul sau alti agenti.
De asemenea un curs bun te va invata despre PUG, PUZ, PUD si alte notiuni de legislatie, plus acte si formalitati care trebuie indeplinite la vanzarea/cumpararea unei proprietati.
Of course - nu ai de unde sa stii care curs e bun si care nu happy

| Timberland a răspuns:

E un curs care te invata sa pierzi vremea, si eventual sa obtii scorul maxim la Solitaire, cam asta trebuie sa stii ca agent imobiliar