| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati fi intr-o relatie de 3 ani +, iar iubitul brusc ar spune ca are nevoie de un oral, si iti propune sa iesiti afara, chiar daca tu l-ai invitat cu cateva ore in urma si te-a refuzat, nu v-ati simti folosite? happy

Probabil sunt niste lucruri pe care eu nu le inteleg intr-o relatie, poate ca nu le vad si are nevoie sa imi deschida cineva ochii, incerc sa vad si din alt punct de vedere ca poate sunt eu de vina cu ceva, insa nu mi se pare normal sa o spuna in modul ala si atat de direct ca si cum eu am o obligatie fata de el cu aceasta nevoie.Ideea era ca probabil ar fi trebuit sa procedeze altfel,sa ma cheme afara, sa o ia intr-un mod frumos iar apoi venea de la sine probabil si isi obtinea si el muita mult dorita pe bancheta din spate. happy ( cum de altfel i-am spus).

Noi mereu ne-am certat pe baza oralului, nu ma deranjeaza sa il fac, insa il fac cand simt eu si cand vreau, de obicei in 1/2 partide el primeste oral, pentru ca imi doresc eu sa ii fac, desigur si pentru ca cere el, ca il refuz rar. Ideea e ca m-am saturat, oral in stanga, oral in dreapta.Cand e vorba de finalizare, de cele mai multe ori prefera oral, iar eu sunt la modul " Mai ho mai omule! "
PS: nu inghit, nu iau in gura si as prefera pe cat posibil ca sperma sa nu intre in contact cu fata sau gura.Nu suport, imi e scarba si nu e vorba de igiena(cu ea stam 10/10).

Nu veniti la mine cu raspunsuri de genu " lasa-l", pentru ca ma aflu aici ca sa rezolv ceva, nu sa arunc la gunoi.
PS: este primul meu iubit, respectiv sunt prima lui iubita.
Multumesc.

37 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si dupa 3+ ani voi nu puteti vorbi lucrurile astea intre voi?

| RAY a răspuns:

Nu iti convine lasa-l si cautati altul simplu, de ce faceti drama asta?

| 2EXA a răspuns (pentru suntserios):

Tot eu sunt buba neagra.Ca cica nu stiu sa mi respect iubitul si sa l satisfac. happy happy happy De-asta sunt aici sa aflu si parerea altora.

| Endoryus a răspuns:

DUpa intrebari vad ca ai 20 de ani.Tu nu esti in stare sa gandesti pentru tine? Nu mai apela la straini pentru probleme personale. Incearca sa gandesti tu, sa gasesti tu rezolvarea. TU stii mai bine cum e relatia voastra. Nu niste necunoscuti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Endoryus):

Nu ai citit paragraful urmator?

"Probabil sunt niste lucruri pe care eu nu le inteleg intr-o relatie, poate ca nu le vad si are nevoie sa imi deschida cineva ochii, incerc sa vad si din alt punct de vedere ca poate sunt eu de vina cu ceva"

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit tot, desi mai bine nu o faceam. Faza e urmatoarea. Faci greseli, inveti din ele, nu le repeti in viitor. BIne, ultima parte o fac aia care ii duc capul, prostii le repeta la nesfarsit. Revenind. Greseste, vezi ce nu merge, repara si invata din greseli. Cum am zis, tu stii mai bine. Daca vine unu si iti zice sa nu te plangi si alte rahaturi, il asculti? NU. Tu stii ce e mai bine pentru tine, tu alegi ce e mai bine pentru tine. La asta ma refeream. Gresesti. Invata. Nu mai repeta.

| lpavel a răspuns:

Ai perfecta dreptate, daca nu te intelege nu e nimic de rezolvat...

| Ivanescucristina a răspuns:

Oke, ai 20 de ani. Sincer la vârsta ta ar trebui să știi ce să faci și să îți iei singură decizile.
Uite ai putea vorbi cu el deschis și să îi spui frumos că îi vei face tu când vei avea chef sau când vei vrea.
Știu că o să fiu judecată aiurea, dar serios? Ce e așa rău, din punctul meu e ceva normal, eu am relatie de un an și ceva daca el îmi propune ceva, acept și invers. Suntem super mega deschiși pe partea sexuala... Partea proasta e ca eu sunt mai mica decât tine și pot decide singura pentru mine...

Sper că te-am ajutat. happy

| ThyDoom a răspuns:

Are nevoie? Omul funcționează cu oxigen, apă și mâncare. Nu are nevoie de sex oral.
Dacă te deranjează cum procedează atunci când vine vorba de acest lucru trebuie să discuți cu el.

| Plato a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti cu el treburile astea, zic.
Desi... nu cred ca se poate rezolva mare lucru. Zice ca da, ca nu stiu ce, apoi vii sa intrebi de ce sta imbufnat si ca nu mai comunicati ca inainte etc etc, clasice.
Sunt unele lucruri care n-ar trebui sa functioneze cu programare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ThyDoom):

Si sex laughing Astea 4.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Zi-i, zi-i, n-o lasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ivanescucristina):

Nu inteleg de ce toata lumea crede ca e vorba de a decide. Bai oameni buni, nu am venit aici sa imi spuneti mie sa ii fac sau nu oral.Am clarificat treaba inainte sa postez aici.Sunt incapatanata si fac NUMAI cum vreau eu si n-am nevoie de avocat.
Mi-am exprimat marea frustrare, si totodata doresc sa aflu ce e neinregula ca poate eu nu imi dau seama, sau poate altii/altele nu procedeaza asa, astfel pot trage o concluzie.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Intri in sevraj fara sau?

| ThyDoom a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Și sex. Dar nu oral. De asta nu-i nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Futui mama ei de paranteza laughing aia n-ai citit-o?
"( cum de altfel i-am spus) "

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nimeni de vina cu nimic. Daca nu va potriviti, nu e nimic de reparat.
Cand ai un Ford si o saiba de Opel, degeaba o repari.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit. Am inteles ca i-ai spus de "muita", nu de toate problemele. Eu ti-am zis sa-i zici exact ce simti, exact situatia.

Eu sincer nu cred ca ai ce repara. Mai bine metoda lui Stefan Gheorghidiu: "Fato, ce-ai zice daca ne-am desparti?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"nu inghit, nu iau in gura si as prefera pe cat posibil ca sperma sa nu intre in contact cu fata sau gura."

Pai nu mai bine in oral o datã si bun incât sa-l lase cu maciuca rosie? Sa se sature tipul.
Asa doar il chinui, nu e de mirare ca-ti cere des. Pentru ca o faci prost.

Legat de ce simti tu, nu are legatura daca-l iubesti intr-adevar ii oferi oral când vrea, unde vrea si in ce mod vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Plato):

N-am de unde sa știu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ThyDoom):

Ehh

| Kvitrafn a răspuns (pentru RAY):

Ce naiva pari. Wow, tipa a zis clar ca e aici ca sa rezolve o problema, daca voi cum nu va convine ceva va despartiti, inainte sa vorbiti despre asta cu partenerul sau sa incerci orice alta metoda, sunteti pur si simplu imaturi

| 2EXA a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta mi se pare egoism.Scuza-ma dar inca exista barbati care cred ca femeile sunt slugi sexuale? Ma scarbesti.

Hai ca iti cer si eu sa mi faci oral dar iti promit ca te las cu pantalonii uzi dupa si n-ai sa primesti nimic inapoi.De ce? Pentru ca asa zic eu si asa e normal.Intelegi ce zic dumnule morbid?happy

| 2EXA a răspuns (pentru Kvitrafn):

De-asta nu mai exista iubire si majoritatea se angajeaza in relatii cu beneficii si atat.Deoarece toti refuza sa lupte sau sa rezolve o problema.E prea dificil sa lupti pentru ce iubesti.Aruncam la gunoi si inlocuim rapid oamenii si sentimentele altora exact ca cei de la service-uri. Nimeni nu mai repara ce e stricat, toti inlocuiesc.
Proasta conceptie.

| 1Me9 a răspuns:

Ce e cu atata dilema pentru un oral?! Explica-i ca vrei sa fie direct si sincer cu tine, ca altfel nu primeste ce vrea.Nu e ca si cum e vreo problema mare, mai ales ca presupun ca e o relatie frumoasa, mai ales ca ati dus-o 3 ani si amandoi sunteti,, la prima relatie".

Nu il inteleg nici pe el, dar nici pe tine, fa ce simti, lasa parerile altora.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca i-ai spus si s-a repetat,mai insista. laughing
Eu zic asa,ca daca ar fi vorba despre mine,mi s-ar parea normal,uneori sunt "cu capul in nori",cum de altfel cred ca toti avem astfel de momente. laughing
El sigur nu realizeaza ca te deranjeaza, dar repet, mai insista, pana va intelege, n-ai ce face. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 2EXA):

Nu ca ar trebui sa fii sluga lui sexuala... intr-o relatie trebuie sa-ti placa sa-ti satisfaci partenerul, daca ai ceva de comentat inseamna ca exista neintelegeri in afara vietii sexuale. Pe care nu le dezvalui.

| Hammurabi a răspuns:

Cel pe care tu îl numești iubitul tău îți spune "am nevoie de un oral"? laughing
Scuză-mă că râd, dar textul complet este "am nevoie de un oral, cât face?".
Nu realizezi că te tratează ca pe o prostituată?
Probabil nu, fiind primul tău iubit.
Atunci îți spun eu. Te tratează ca pe o prostituată care oferă servicii gratuit.
Cum să rezolvi asta? Tratează-l la fel.
Când ai chef, ridică fustița și spune-i "am nevoie de un oral, i-a de prestează". Dacă se supune fără comentarii, înseamnă că am greșit în tot ce ți-am zis.
Înseamnă că omul așa vede el lucrurile și așa vrea el să fie relația voastră. Satisfacție reciprocă. Fără bariere, fără comentarii.
Îți mai rămâne doar să te gândești dacă poți accepta o situație de genul ăsta.

| DanyDav a răspuns:

Hmm, se pare ca avem cam același problema, daca la tine este iubitul, la mine este iubita!
Nu stiu cum a fost la voi de la început, la noi a fost cam invers, ea era supusă si ascultatoare si eu eram cel care era greu de mulțumit, o fortam sa incerce sa-mi faca deep oral, si sa stea la anal chiar dacă se plangea ca o cam doare. Ea fiind si bisexuala, incerca sa ma convinga sa o accept asa si a reusit, m-a facut sa-mi placa, de fapt carui baiat nu i-ar place intre doua fete frumoase!
Dar de la o vreme roata s-a cam întors si in ultima perioada m-a pus sa fac cam tot ce o puneam eu pe ea, nici nu mi-am dat seama cum au degenerat lucrurile, treptat am ajuns eu in locul ei si nu stiu cum sa fac sa imi recastig poziția.
Recunosc ca s-a intamplat din vina mea, eu făcând multe greșeli fata de ea ajungeam sa o rog sa ma ierte, ma ierta dar niciodată fara sa puna condiții si sa isi creasca autoritatea.
Acum as vrea macar sa o lase mai moale, sa fie mai indulgenta in pat!

| 90210 a răspuns:

Sincer si eu m-as simti folostia. Totusi mi se pare ciudat ca dupa 3 ani puteti sa discutati lucrurile astea intre voi. Eu sunt cu al meu de 2 ani si stie ca ii fac oral doar atunci cand vreau. Al meu nu e obsedat asa cu oralul. Plus ca eu ii fac oral doar cand este recent iesit din dus. Alftel nu pot. E o preferinta de-a mea...
Parerea mea este sa discuti cu el si sa-i explici ca te face sa simti ca o panarama si ca doar sex vrea de la tine. Daca isi cere scuze si inceraca sa te impace atunci e okay, dar daca incepe sa tipe ca el vrea oral mereu si sa tu esti datoare sa-i indeplinesti dorintele atunci...lasa-l