| theodoraafi a întrebat:

Daca ati sti ca persoana iubita a fost foarte bolnava, dar acum nu mai are nimic, cum ati reactiona ca intr-o seara sa va zica"iubitu/iubita daca mor te rog sa ma iei in brate si sa nu imi dai drumul, ca poate cu iubirea ta o sa revin la viata"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

As fi langa ea mereu, as vrea sa o fac sa nu se mai gandeasca la boala. I-as sopti la ureche ca o iubesc si as strange-o in brate. Am patit si eu situatia asta. Sa imi spuna ca se simte foarte rau, ca ce as face daca intr- o zi ar fi internata, grava bolnava. M-am tulburat la auzul vestilor dar in timp s-a facut bine. E mai slabita dar se simte mai bine ca inainte acum. Voi fi alaturi de ea mereu.

7 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Doamne ce cuvinte...frumoase dar ingrozitor de dureroase.asta arata cat te iubeste de iti spune aceste cuvinte.eu cu siguranta as incepe sa plang, l-as lua in brate si i-as spune ca o sa fie bine si vom fi mereu impreuna pentru ca iubirea noastra trece peste orice

| devilll a răspuns:

Cred ca as plangesad

| Ana a răspuns:

As fi alaturi de el indiferent de orice

| lumylumy a răspuns:

Cred ca asi sta nu mai langa el, si la_si stine in brate pana se face bine! Si ia_si spune nu mai cuvinte frumoase!

| sandulache a răspuns:

Buna,
eu din pacate am trait acesta experienta si am facut tot ce mi-a stat in cale, am cautat m-am dus am sunat toti preteni si tot ce am putut, era aici in italia si am dus-o la cei mai buni doctori din bolonia dar priam oara am zis asta e am pierdut cea ce am iubit dar, incredera mea a avut mai multa roada si a pus-o pe piciora, de la o simpla gripa ia-a afectar palmini si nu mai avea forta sa respire si cum ai zis tu asi loauo in brate si asi tine-o la piept si asi striga la cer si ma-si duce pana la DUMNEZEU, sa stiu ca e in picioare si imi poate soapti ca ma iubeste.asta e tot sper sa nu te deranjeje raspunsul meu.

| Ursulet a răspuns:

Nu imi doresc sa trec prin asa situatie. Daca tin la persoana respectiva o sa-i fiu tot timpul aproape chiar de imi va fi foarte greu.

| vasile_7264 a răspuns:

As saruta-o si i-as spune sa nu vorbeasca prostii si iar as saruta-o