| anonim_4396 a întrebat:

Daca bag degetul in vagin, apoi il scot, si apoi iar il bag, mai sunt virgina? Nu m-a durut, nu mi-a curs sange, decat un strop. Dar sangele a fost de la o zgarietura.(ma zgariasem). M-am uitat cu oglinda acolo, dar nu este perforat. Adica este, dar putin. Pe unde-mi curge menstruatia. Deci, mai sunt virgina? P.S Am bagat DOAR un deget.

Răspuns Câştigător
| Caddy14 a răspuns:

Da mai esti virgina daca ai bagat un singur deget.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti virgină până în momentul în care ai un contact sexual ( indiferent dacă e oral, normal/vaginal sau anal ) cu o persoană ( băiat sau fată )...

Dacă NU introduci degetul/degetele ( sau alte obiecte în vagin ), NU îţi rupi himenul.
Deci, eşti virgină ( şi dpdv fizic ).

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| Eyesblue a răspuns:

Draga mea, nu mai esti virgina. Odata ce este introdus degetul, nu mai esti virgina, mai ales daca a curs sange. Menstruatia este eliminata prin vagin pentru tine sa stii. Cati ani ai, din curiozitate?

| Maria999999999 a răspuns:

Hei. Toti zic ca daca iti bagi degetul nu mai esti virgina. Ba esti, pana la primul contact sexual. Cat despre zgarietura, nu este nimic grav. Daca tot esti curioasa sa te dezvirginezi, asteapta sa o faci cu iubitul tau si foloseste prezervativ, este mult mai igienic. Pe deget sunt microbi multi si nu e atat de grav sa faci o infectie. Si daca ai sub 18 ani, e cel mai potrivit sa astepti pana la 18, cand toate organele sunt bine dezvoltate. Sper ca te-am ajutat! Funda?